Ana Sayfa Urfa Haberleri SİVEREK'TE BİR GÜNDE 2 İNTİHAR VAKASI

SİVEREK'TE BİR GÜNDE 2 İNTİHAR VAKASI

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde aynı günde 2 ayrı intihar olayı yaşandı. Siverek'te bulunan STK'lar, intihar olaylarının toplumdaki manevi boşluktan meydana geldiğini savundu.

Giriş Tarihi: 29 Mart 2014 Cumartesi 06:00
SİVEREK'TE BİR GÜNDE 2 İNTİHAR VAKASI

Siverek ilçesinde son zamanlarda artış gösteren intihar olayları toplumu tedirgin ediyor. Son 1 hafta içerisinde Siverek’te yaşanan 4 intihar girişiminden ikisinin ölümle sonuçlandığı bildirildi.

Ölümle sonuçlanan intihar olaylarının ilki, Şirinkuyu Mahallesi’nde yaşandı. Şirinkuyu Mahallesi'nde oturan S.Ç (18) isimli gencin, iki katlı evlerinin, birinci katında, iple kendini tavana asarak intihar ettiği öne sürüldü.

İkinci intihar vakasında ise Hasan Çelebi Mahallesi'nde ikamet eden ve taksicilik yapan İ.Y.’nın (55), evde kimsenin olmadığı bir sırada iple kendini tavana asarak intihar ettiği iddia edildi.

Bunların dışında, son 1 hafta içerisinde yaşanan 2 intihar girişimin ise polis ve çevredekiler tarafından önlendiği öğrenildi.

Siverek’te faaliyet yürüten STK’lar, yaşanan intihar olaylarının toplumdaki manevi boşluktan meydana geldiğini savundu.

Siverek İkra-Der Başkanı Mühiddin Akay yaptığı açıklamada, “Maalesef toplumumuzda çok ciddi manada manevi boşluk var. İnsanlar başlarına gelen en küçük bir sıkıntıda kurtuluş yolu olarak intiharı seçebiliyor. İnsanlara intiharın hem dünyevi, hem de uhrevi zararları anlatılmalıdır. Siverek’te başta cami görevlileri olmak üzere, dini duyarlılığa sahip tüm STK’ları, bu konuda duyarlı davranmasını bekliyoruz” dedi.

Siverek Müftüsü Ahmet Hilmi Yazar ise yaşanan intihar olaylarından çok üzüntü duyduğunu belirterek, haftaya Cuma günü, Cuma hutbelerinde bu konuya parmak basacaklarını söyledi.   (Abdurrahman Uğurlu-İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık