Ana Sayfa Urfa Haberleri SİVEREK’TE FAKÜLTE KURULUYOR

SİVEREK’TE FAKÜLTE KURULUYOR

Harran Üniversitesi Rektörü İbrahim Halil Mutlu’nun girişimleri sonucu YÖK, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Üniversite kurulmasını kabul etti.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2014 Pazartesi 10:48
SİVEREK’TE FAKÜLTE KURULUYOR

Senatosu, 6.11.2014 tarihli oturumunda 2014.17.05 nolu kararı ile Siverek ilçesine Uygulamalı Bilimler Fakültesi kararı almış ve bu kararını Yüksek Öğretim Kuruluna göndermişti.

 

Yüksek Öğretim Kurulunca yapılan incelemeler tamamlanmış olup, Harran Üniversitesi’nin bu talebi uygun görülerek, YÖK, aldığı 5896 sayılı kararla, Siverek’eUygulamalı Bilimler Fakültesi kurulmasını onamıştır.

 

Konu ile alakalı bir açıklamada bulunan Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu;“Üniversitemiz almış olduğu karar doğrultusunda, Siverek ilçemize kurmayı düşündüğümüzUygulamalı Bilimler Fakültesi için YÖK’ e yapmış olduğumuz teklif kabul edilmiştir .

Siverek ilçemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. Sivereklilerinçabası, özellikle bina başta olmak üzere alt yapı sorunları çözmeleri bunda etken olmuştur. Harran Üniversitesi olarak 2007 yılından beri ilçelerde bulunan meslek yüksekokullarına büyük önem vermiş, bu okullarımızınbina, yurt problemlerini büyük ölçüde çözmüş bulunmaktayız.

 

Tabi bir üniversitenin bir ilçeye girmesi o ilçenin gelişmesi noktasında önemli yer tutmaktadır. EminimSiverekhalkıda fakültesine sahip çıkacak ve fakültenin gelişmesinoktasında gayret sarf edecektir.

Emeği geçen,başta Kasım Gülpınarolmak üzere Sayın Vekillerimize,üniversitemiz senato üyelerine, Siverekhalkına,belediye başkanlığı ve kaymakamlığa teşekkür ederim.” Dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da yeni tehlike: İnternet kafeler

Urfa'da yeni tehlike: İnternet kafeler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık