Ana Sayfa Urfa Haberleri Siverek'te "Köprülü Kavşak" talebi

Siverek'te "Köprülü Kavşak" talebi

Siverek'i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Koçali Aymaz, Şanlıurfa - Diyarbakır karayolu kent girişinde köprülü kavşak yapılması talebinde bulundu.

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2012 Cuma 19:54
Siverek'te
Aymaz, dernek binasında yaptığı açıklamada, Şanlıurfa - Diyarbakır karayolu üzerinde TOKİ tarafından yaptırılan 200 Yataklı Devlet Hastanesinin hizmete girmesiyle, söz konusu bölgede köprülü kavşak ihtiyacının ortaya çıkacağını belirtti.


Bu nedenle bölgeye kavşak yapılmasını talep ettiklerini ifade eden Aymaz, şunları kaydetti:


''Bugüne kadar köprülü kavşak yapılması için herhangi bir çalışma yapılmadı. Bunun yerine köprülü kavşak yapılıncaya kadar hastanenin trafik akışına geçici yolla çözüm bulunmaya çalışılıyor. Bu çözümün olası trafik kazalarının önüne geçmeyeceğine inandığımız için her gün binlerce aracın geçtiği transit yol üzerinde bulunan yeni devlet hastanesine köprülü kavşağın mutlaka yapılmasını talep ediyoruz. Bu kavşak yapılmadan hastane açılırsa kazalara davetiye çıkarılacağına inanıyoruz. Buradan yetkililere seslenmek istiyorum, kavşak yapılmadığı için olası bir ölümlü trafik kazasından yetkilileri sorumlu tutacağız.''YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star