Ana Sayfa Urfa Haberleri Siverek'te "Kutlu Doğum haftası" etkinliği düzenlendi

Siverek'te "Kutlu Doğum haftası" etkinliği düzenlendi

AK Parti Siverek Gençlik Kollarınca düzenlenen etkinliğe milletvekilleri Zeynep Karahan Uslu ve Kasım Gülpınar da katıldı.

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2012 Pazar 13:06
Siverek'te
AK Parti Siverek Gençlik Kollarınca ''Kutlu Doğum Haftası'' kapsamında, ''Hz. Muhammed'i anma'' programı düzenlendi.

Siverek Spor salonunda düzenlenen programa AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Zeynep Karahan Uslu ve Kasım Gülpınar ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, konuşan Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, programda siyaset konuşmak için değil, Hz. Muhammed'in sevgisini paylaşmak üzere bir araya geldiklerini ifade ederek, ''Bizler bugün burada partimizin düzenlemiş olduğu bir etkinlikteyiz. Bugün siyaseti değil, Hz Muhammed'in sevgisini paylaşmak için buradayız'' dedi.


Konuşmasında Hz. Muhammed'in komşuluk ilişkilerine verdiği önemi hatırlatan Zeynep Karahan Uslu, ''(Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir) Hadis-i Şerif'i hatırlamak için buradayız'' diye konuştu.


Milletvekili Gülpınar da böyle bir etkinlikte ''milletvekili'' sıfatıyla hitap etmekten haya ettiğini ifade ederek, ''Beni hasbelkader dünyevi makama sahip olmuş bir ümmeti Muhammed olarak kabul ederseniz, bir iki kelime arz etmek istiyorum. Bu mübarek günlerde yüce Rabbim'den yegane dileğim, Allah bu memleketin insanlarına ve bu insanların kalbine Hz Resululah'ın muhabbetini doldursun inşallah'' şeklinde konuştu.Konuşmaların ardından etkinlikte çeşitli ilahiler seslendirildi. YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık