Ana Sayfa Urfa Haberleri Siverek'te Paris Protestosu

Siverek'te Paris Protestosu

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde toplanan bir grup BDP'li, Fransa'da aralarında PKK kurucularından Sakine Cansız'ın da bulunduğu 3 PKK'lı kadının öldürülmesini protesto etti.

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2013 Cumartesi 15:35
Siverek'te Paris Protestosu

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde toplanan bir grup Bdp'li, Fransa'da aralarında Pkkkurucularından Sakine Cansız'ın da bulunduğu 3 Pkk'lı kadının öldürülmesini protesto etti.

Siverek Kanlı Kuyu Meydanı'nda bir araya gelen yaklaşık 50 kişilik grup adına basın açıklamasını Bdp yöneticilerinden Zivin Kılıç yaptı. 'İnadına barış', 'Barışa uzanan eller kırılsın', 'Paris'te sıkılan kurşun barışa sıkılmıştır', 'Kahrolsun barış düşmanları', 'Hepimiz Leyla Söylemez'iz, Hepimiz Sakine Cansız'ız, Hepimiz Fidan Doğan'ız, Katliamı nefretle kınıyoruz' yazılı dövizlerin açıldığı protesto eyleminde konuşan Zivin Kılıç şunları söyledi;

"Bilindiği gibi bir süreden beridir Abdullah Öcalan ile görüşmeler kamuoyunda olumlu tepkilerle karşılanmıştır. 30 yıldır süren çatışmalı dönemin bir çözüme kavuşturulması amacı halkta barış umutlarının gelişimine neden olmuştur. Paris'teki bu olayın barış olmasından rahatsız olan iç ve dış güçlerin işi olma olasılığı çok yüksektir. Bu nedenle kamuoyunu bu tür provokasyonlara karşı duyarlı olmaya çağırıyoruz. Her şeye rağmen girilen barış sürecinin devam etmesini istiyoruz. Öldürülen 3 kadının faillerinin bir an önce açığa çıkmasını umuyoruz. Bu vesileyle daha fazla acı yaşanmaması için barışın biran önce sağlanmasını diliyoruz."

Grupta bulunanlar Türkçe ve Kürtçe slogan attıktan sonra dağıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık