Ana Sayfa Urfa Haberleri SİVEREK'TE SINAV PROTESTOSU

SİVEREK'TE SINAV PROTESTOSU

Toplanan platform üyeleri adına konuşan Murat Malbora, kopya çekildiği iddiasıyla 1996 yılından itibaren Siverek'te sınav yapılmadığını ifade etti.

Giriş Tarihi: 25 Nisan 2014 Cuma 10:58
SİVEREK'TE SINAV PROTESTOSU

Öğleden sonra Sulu Cami önünde toplanan platform üyeleri adına konuşan Murat Malbora, kopya çekildiği iddiasıyla 1996 yılından itibarenSiverek'te sınav yapılmadığını ifade etti. 18 yıl geçmesine rağmen halen ilçede sınav yapılmadığını ve öğrencilerin yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için de ciddi adım atılmadığını savunan Malbora, 18 yıl önce yaşanan sıkıntıların faturasını biz yeni nesiller olarak asla ve asla ödemek zorunda değiliz. 18 yıl önce yapılan ÖSS sınavında emniyet ve salon görevlilerinin görevlerini doğru yapmamalarının açısını şimdi bizler çekiyoruz dedi.

Her yıl farklı kentlerde kopya skandalları yaşanmasına rağmen cezalandırılmadığını 240 bin nüfusuyla birçok ilden büyük olan Siverek'te ise yaşanan bu sorunun mantığa aykırı olduğunu savunan Malbora, 18 yıldan beri her sınav için 5 bin insanımız Şanlıurfa'ya çile ile gitmekte, motivasyon bozukluğu ve yolun sebep olduğu stresin etkisi ile her öğrencinin 30-40 puanı heba olmaktadır. Biz artık diğer şehirlerde değil kendi ilçemizde sınava girmek istiyoruz. Bu sıkıntıları çekmek zorunda olmadığımızı düşünüyoruz. Bunun içinde gereken adımlar biran önce atılmalı, bu haksızlığa son verilmelidir diye konuştu.

Platform üyeleri basın açıklamasının ardından beş dakikalık oturma eylemi yaparak dağıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık