Ana Sayfa Urfa Haberleri Siverek'te Tiyatro Kursları Başladı

Siverek'te Tiyatro Kursları Başladı

Milli Eğitim Müdürlüğünce, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında öğrencilere yönelik başlatılan tiyatro kursları perdelerini açtı.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2012 Cuma 12:58
Siverek'te Tiyatro Kursları Başladı
Milli Eğitim Müdürlüğünce, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında öğrencilere yönelik başlatılan tiyatro kursları perdelerini açtı.
Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, SODES kapsamında öğrencilere yönelik hazırlanan ''Tiyatro kursunda yaratıcı drama eğitimi ile çatışma ve sorun çözme becerileri kazandırma'' projesi Süleymaniye Anaokulu, Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu ve Osmangazi İlköğretim Okulunda başladı.
Kurslarla ilgili bir açıklama yapan Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinatörü Emin Özdemir, bu projeyle öğrencilerin kendilerini geliştirmelerini ve çatışma çözme, öfke kontrolü gibi beceriler kazandırmayı hedeflediklerini belirterek, şunları kaydetti:
''Okullarımızı çatışmanın öğrenildiği yerler olmaktan çıkarıp, birer toplumsal barışın sosyal sorumluluk ve bilincin hakim olduğu ortamlara çevirmek istiyoruz. Öğrencilerimize proje kapsamında çatışma çözme ve öfke kontrolü gibi becerileri kazandırmak için 180 öğrenciye drama eğitimi vermeyi amaçladık. Eğitimlerimiz Aralık ayında başladı, Haziran ayında yapılması planlanan Halfeti gezisiyle tamamlanacaktır.''
Eğitimler 3 merkezde 20'şerli gruplar halinde ikişer aylık sürelerle yapılacak. SODES kapsamında finanse edilen projenin toplam maliyetinin ise 57 bin TL olduğu belirtildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star