Ana Sayfa Urfa Haberleri SİVEREK'TE VATANDAŞLARIN KÖPRÜLÜ KAVŞAK TALEBİ

SİVEREK'TE VATANDAŞLARIN KÖPRÜLÜ KAVŞAK TALEBİ

Siverek'te bir grup vatandaş, kısa süre önce hizmete giren 200 yataklı Devlet Hastanesi'nin girişine köprülü kavşak yapılmasını talep etti.

Giriş Tarihi: 10 Haziran 2012 Pazar 20:41
SİVEREK'TE VATANDAŞLARIN KÖPRÜLÜ KAVŞAK TALEBİ
Diyarbakır ile Şanlıurfa arasındaki tek bağlantı yolu güzergahında bulunan hastaneye direkt girişin olmaması, hastaneye gitmek isteyen vatandaşların ulaşımını zaman zaman zorlaştırıyor.

Hastaneye acil gidişlerde bile yoğun trafik akışını beklemek zorunda kalan vatandaşlar, sorunun giderilmesi için bir an önce söz konusu bölgeye yetkililerin köprülü kavşak yapılması istiyor.


Grup adına Emrah Koçal, yaptığı açıklamada güzergahtaki geçişlerde sık sık kazaların yaşandığını belirterek şunları kaydetti:


''Hastaneye giderken transit geçiş yapan ağır yüklü araçları beklemek zorunda kalıyoruz, acil hasta olmasına rağmen giriş yapmak isteyen araç veya ambulans yolda geçen araçları beklemeden geçmek isterken kaza meydana geliyor. Hastane açıldığı günden bu yana defalarca kaza meydana geldi, bu yolda daha fazla kazaların meydana gelmemesi için yetkililerden bir an önce bu yola çözüm bulmasını istiyoruz.''


Hastane yetkilileri ise konuyla ilgili talepleri, gereken mercilere yazılı olarak illettiklerini kaydetti. AA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star