Ana Sayfa Urfa Haberleri Siverek’te Yeşil Devrim

Siverek’te Yeşil Devrim

Siverek Belediyesinin Siverek’te bulunan bazı park ve çay bahçelerinin halka açma çalışmaları devam ediyor.

Giriş Tarihi: 10 Temmuz 2013 Çarşamba 01:35
Siverek’te Yeşil Devrim

Bir süre önce çalışmaları başlatılan ve Siverek’te bulunan bir çok çay bahçesini içine kapsayan çevre duvarlarının yıkılması ve halka açma çalışmaları devam ediyor. Daha önce Kanlıkuyu, Lezgo, Şirinkuyu, ve Siracın parkında yapılan yayalaştırma çalışmalarının ardından İlçenin Camikebir mahallesinde bulunan, 800 m2 alanı olan, Eski Senatörlerden Hasan Oral parkında da yayalaştırma ve meydanlaştırma çalışmaları başlatıldı.

Park ve Bahçeler Müdürü Ali Bucak yapılan çalışmalarla ilgili verdiği bilgilerde şunları kaydetti. “Siverek Belediye Başkanı Ali Murat Bucak talimatları doğrultusunda İlçemizde Belediyemiz tarafından daha önce vatandaşa ihale ile verilen çay bahçeleri veya duvarlarla çevrilen parklar için alınan kararda, çay bahçelerinin geri kazanımı ve yapılacak olan peyzaj düzenlemesinin ardından vatandaşlarımızın hizmetine açılacak. Belediye Başkanımız Ali Murat Bucak döneminde yapılan hiçbir park, çay bahçesi olarak kullanılmadı. Yapılan yeni parklar tamamen halka açık olarak kullanılmaktadır” dedi.

Öte yandan vatandaşlardan edindiğimiz bilgilerde alınan bu kararları çok doğru bulduklarını belirterek Siverek’te şehir merkezinde ücretsiz oturabilecek bir alanın olmaması büyük bir eksiklikti. Ama Belediye Başkanı Ali Murat Bucak’ın böyle bir karar almasını yerinde buluyor ve destekliyoruz denildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık