Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Siverek'ten Adalet Bakanına Çağrı

Siverek'ten Adalet Bakanına Çağrı

Siverekte yapılacak olan yeni cezaevi inşaatının başlamamasına siverekliderden tepki.

Giriş Tarihi: 14 Ağustos 2011 Pazar 11:07
Siverek'ten Adalet Bakanına Çağrı
Siverek'te Adalet Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan Siverek Cezaevi inşaatının başlamamasına Siverekliler tepki gösterdi.

Siverekli ismini vermek istemeyen bazı vatandaşlar Urfa Haber'e yaptıkları açıklamada: " Geçtiğimiz aylarda yeni yapılacak olan Siverek Cezaevi inşaatı için Adalet Bakanlığı ihale yaptı. İhaleyi Ankara'lı bir firma aldı. ancak ne hikmetse inşaata başlanılmadı. Siverekteki mevcut eski cezaevi'nin Şanlıurfa Cezaevi'nden bir farkı kalmadı. Bu da da mahkumlar tıkış tıkış dolduruldu.

Siverek Cezaevi ile ilgili yaptığımız araştırma da ihaleyi 5 ay önce alan firma bakanlığın halen onay vermediği için inşaata başlayamadığını öğrendik. Urfa'ya geleceğini öğrendiğimiz Adalet Bakanı sayın Sadullah Ergin'den bu konuya eğilmesiini istiyoruz. Aslında Siverek il olmalıdır. Nüfusu bir çok ilin nüfusundan fazla cezaevi ihtiyaca cevap vermiyor bakan bu duruma el atmalı." derken başka bir Siverek'li vatandaş ise " Sayın Adalet Bakanı Erginden ricamız sadece Siverek değil Urfa Barosu'nunda dile getirdiği Şanlıurfa'ya yeni bir ceza evi yapılması konusunda girişilerde bulunmalı Urfa'nın bakanı sayın Faruk Çelik'te devreye girmeli hem Urfa'nın hem de sivereğin cezaevi sorununa bir an önce çözüm bulmalı. İhaleyi alan firmanın Siverek'te işe başlaması için yetkilerle görüşmesini istiyoruz" dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık