Ana Sayfa Güncel SİVİL-DER Libya Saldırısını Basın Açıklamasıyla Kınadı

SİVİL-DER Libya Saldırısını Basın Açıklamasıyla Kınadı

Siverek İl Yapma ve Kalkındırma Derneği yayınlamış olduğu basın açıklamasıyla emperyalist güçlerin Libya'ya saldırmasını kınadı.

Giriş Tarihi: 24 Mart 2011 Perşembe 00:06
SİVİL-DER Libya Saldırısını Basın Açıklamasıyla Kınadı
Dernek olarak Libya'ya gerçekleştirilen emperyalist saldırıyı kınıyoruz. 42 yıldır halkının kanını sülük gibi emen ve yine bugün Libyaya saldıran güçlerin halkın başına musallat ettiği ve artık emekli olmasını düşündükleri diktatör katil Kaddafiyi kınıyoruz.

Batılı emperyalistlerin yeni hedefi Libya oldu. Kaddafinin biçilen rolü oynadığı, ABD'nin planladığı,  Fransa ve İngiltere'nin başını çektiği BM destekli askeri operasyonla bir kaç gündür Libya toprakları bombalanıyor.

ABD, Irak işgalinin yarattığı tepki ve Obama'yı başkanlığa getirerek düzeltmeye çalıştığı imajını düşünerek operasyonda Fransa ve İngiltere'yi öne sürmüştür. Ancak dümenin başında yine ABD vardır. Nitekim ABD uçak gemilerini bölgeye sürmüş ve Libya'yı halihazırda bombalamaktadır.

Irak işgalinde demokrasi ve özgürlükler parolasıyla ve olmayan kitle imha silahlarını bulma bahanesiyle saldıran ve 1 milyondan fazla sivilin ölümüne sebep olan Batılı koalisyon güçleri aynı utanmazlıkla bu kez Libya'ya "demokrasi" getirmek için saldırıyorlar. Bahaneleri bu kez de "sivilleri koruma" ama ilk hava bombardımanında daha şimdiden bir çok sivil Libyalı hayatını kaybetti.

Batının demokrasi ve özgürlük yalanları Libya operasyonu ile bir kez daha ortaya çıkmıştır. Batılı emperyalistlerin tek derdinin sömürgeci çıkarları olduğu, bu çıkarları korumak için her olayda birleştikleri açıkca görülmektedir. Bu olayla BM, NATO gibi uluslararası kuruluşların foyası da bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu kuruluşlar uluslararası hukuk maskesi altında Batı sömürgeciliğin askeri aygıtları olarak çalışmaktadır. 

Hayatını kaybeden Libyalı kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Dualarımız Libyalı kardeşlerimizle beraberdir.

Siverek'i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği
Yönetim Kurulu Üyeleri

sivereksehri
Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Siverek’te köyü çekirgeler bastı

Siverek’te köyü çekirgeler bastı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık