Ana Sayfa Urfa Haberleri Sivillerin Ölümü, Sürece Katkı Sunmaz

Sivillerin Ölümü, Sürece Katkı Sunmaz

Mazlum- DER ŞanlıUrfa Şube Başaknı Meral Dervişoğlu, terör örgütü PKK'nın son zamanlarda yaptığı eylemlerde sivileri hedef almasına tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2011 Salı 13:11
Sivillerin Ölümü, Sürece Katkı Sunmaz
Mazlum- DER ŞanlıUrfa Şube Başaknı Meral Dervişoğlu, terör örgütü PKK'nın son zamanlarda yaptığı eylemlerde sivileri hedef almasına tepki gösterdi. İnsan hayatını hedef alan saldırıları reddettiklerini söyleyen Dervişoğlu, "Kürt sorununun çözüm yeri Meclis'tir. Daha çok kan akmaması, çözüm yollarının tıkanmaması ve sivil hayatın korumaya alınması için bütün tarafları parlamentoya çağırıyoruz" dedi. 

Mazlum- Der Başkanı Meral Dervişoğlu, son günlerde sivillere yönelik yapılan şiddet eylemleri ve tırmanan çatışma ortamına yönelik yazılı bir açıklama yaptı. Sivillerin hedef alındığı saldırıları kınayan Dervişoğlu, çözümün adresinin Parlamento olduğuna dikkat çektiği açıklamasında şu görüşlere yer verdi: 

"Şemdinli'de şehir merkezinde polis ve jandarmaya yönelik saldırılar, Dersim'de futbol oynayanlara yapılan saldırıda maçı izlemekte olan sivillerin de öldürülmesi,Siirt'te ve Bitlis'te polis okullarına yönelik saldırılarda sivillerin öldürülmesi ve Kızılay'da şehrin göbeğinde park halinde bir otomobilin patlatılarak sivillerin öldürülmesini kabul etmiyoruz. Sivil hayatın hiçe sayıldığı bu eylemlerin, insan haklarına ve sivil yaşama darbe niteliği taşıdığı açıktır. Bir yandan da KCK tutuklamaları ve gözaltılarının devam etmesi, içerdeki KCK sanıklarının içerde kalmaya devam etmesi sürece katkı sunmamaktadır. Kim tarafından ve ne maksatla gerçekleştirilmiş olursa olsun insan hayatını hedef alan her türlü saldırıyı reddediyoruz. İnsanların birlikte yaşama kararlılıklarını ve çabalarını baltalayan, toplum vicdanında derin yaralar açmaya yol açan, kamplaşmaları besleyen tüm saldırıların biran önce sonlandırılmasını talep ediyoruz. Kürt sorununun çözüm yeri Meclis'tir. Daha çok kan akmaması, çözüm yollarının tıkanmaması ve sivil hayatın korumaya alınması için bütün tarafları parlamentoya çağırıyoruz. Dökülen kan, ölen binlerce insan, kısır döngü içinde bitmeyen kirli bir savaş, tarafların restleşmesi, Türk ve Kürt halklarının karşı karşıya gelmesi, hem iktidarın hem Bdp söylemlerinin faşizan yaklaşımlarının sonucudur. Ölen gençlerimiz her iki tarafın kurbanlarıdır ve halklar artık kurban vermek istemiyor, barış istiyor, birlikte yaşamak istiyor."

haberler.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık