Ana Sayfa Urfa Haberleri Şiwan Perver Türkiye'ye Dönüyor

Şiwan Perver Türkiye'ye Dönüyor

Kürt sanatçı Şiwan Perver, yıllar sonra hasretini çektiği memleketine film çekimi için dönecek.

Giriş Tarihi: 12 Ekim 2011 Çarşamba 06:20
Şiwan Perver  Türkiye'ye Dönüyor
Kürt sanatçı Şiwan Perver, yıllar sonra hasretini çektiği memleketine film çekimi için dönecek. Perver, Filmyönetmeni Gani Rüzgar Şavata'nın Çarçıra (Dört Işık) adlı filminde ilk kez kamera karşısına geçecek. İran, Irak,Suriye'de çekimleri yapılacak olan filmin bir kısmıTürkiye'de çekilecek. 

Gani Rüzgar Şavata, Şiwan Perver'i Türkiye'ye getirmek için filmin bir kısmını Türkiye'de çekme kararı aldığını söyledi. 

Gani Rüzgar Şavata, Çarçıra'nın hazırlıklarını başladıklarını, filmi Kürtlerin yoğunlukta yaşadığı Irak'ın Kuzeyi, İranSuriye ve Türkiye'nin Güneydoğu illerde çekmeyi planladıklarını kaydetti. Şavata, Almanya'da yaşayan Şirwan Perver ile görüştüğünü, Perver'in filmdeoynama teklifini kabul edildiğini açıkladı. Yönetmenlikyaptığı filmlerde ilk kez kamera arkasında kalacağını kaydeden Şavata, kendi rolünü Perver'e verdiğini dile getirdi. Dört ülkenin sinema Oyuncularının yanı sıra binlerce figüranın rol alacağını anlatan Şavata, filmde gerçek silah ve zırhlı araçların kullanılacağını, animasyon kullanılmayacağının altını çizdi. 

TATLISES ÜZÜNTÜSÜ 

Şavata'nın oğlu Arafat Şavata'nın da oynayacağı filmde Türkiye kanadındaki Oyuncular belli oldu. Şivan Perver, Arafat Şavata, Buket Gümüş, Yusuf Özpolat, Tugba Özay ve Levent İnanır'ın rol alacağı filmde İbrahim Tatlıses'in de oynaması hedeflendi. Tatlıses'in filmde yer almamasını üzüntü verici olarak değerlendiren Şavata, "Tatlıses'in de filme oynamasını çok istiyorduk. Ama maalesef başından olaylar geçti. Bu olaylar hepimizi özdü. Onun kadroda yer almasını istiyorum." dedi. Şavata, Kadir İnanır'a misafirOyuncu olarak teklif götüreceğini aktardı. 

PERVER'İN YENİ ALBÜMÜ ÇIKIYOR 

Şavata, "Film çekimlerine bugüne kadar başlamamamızın nedeni Şivan Perver'in son albüm çalışmasının tamamlanmamış olmasından kaynaklanmıştır. Yapımını 7. Sanat Sinema'nın üstlendiği, genel koordinatörlüğünü Nevzat Turgay yürüttüğü filmin mekan platoları Irak bölgesinde tamamlanmış olupTürkiye tarafında da ekip olarak UrfaAdıyamanKahtaSiverekDiyarbakır ve Malatya çalışmalarımız sürüyor. Bugün buraları araştırdık. Perver'in albüm çalışması tamamlanınca çekimlere başlayacağız ve Perver'in yeni albümündeki klip çalışmasını da biz çekeceğiz." şeklinde konuştu.

haberler.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık