Ana Sayfa Urfa Haberleri Şiwan Perver:"Vanlı Kardeşlerimin Durumu Yüreğimi Yakıyor

Şiwan Perver:"Vanlı Kardeşlerimin Durumu Yüreğimi Yakıyor

Şivan Perver: "Bir kişi kurtarmak için çıplak elle enkaz kaldıranlar barışı inşa eder"

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2011 Cuma 17:50
Şiwan Perver:
Kürt sanatçı Şivan Perver, çeşitli gaflar ve acı iddiaların ortaya atıldığı sıkıntılı deprem günlerinde Kürt-Türk halkı arasındaki kardeşliğe önemli bir vurgu yaptı.

Kürt sanatçı Şivan Perver Van'da meydana gelen deprem sonrası bir taziye mesajı yayınladı. Şivan Perver mesajında, bir kişi kurtarmak için çıplak elle enkaz kaldıranların memlekette barışı inşa edebileceğini bildirdi.

Van ve çevresinde meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah`tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Perver, "Vanlı kardeşlerimin durumu yüreğimi yakıyor, onların bütün acılarını paylaşıyorum. Lakin ne kadar zor olsa da, umutlarını kesmesinler, yarınlar daha güzel olacak." dedi.

Kamu kuruluşlarının ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra, yürekli ve cesur insanların hep beraber seferber olduğunu, gece gündüz demeden belki bir kişiyi daha enkaz altından kurtarırız umuduyla çıplak elleriyle enkaz kaldırdıklarına dikkat çeken Perver, "Bu kişilere sonsuz teşekkür ediyorum. Zira hiç bir şekilde ayrım yapmaksızın, tamamen önyargısız olarak, insanliğin gerektirdiği sıcaklığı ve kardeşliği taşıyorlar Van`a.
Öyle inanıyorum ki, memleketimizde barışı ancak bu anlayışla inşaa edeceğiz. Gelecekte sağduyulu bu insanların daha da güçlü, daha da fazla söz sahibi olmalarını diliyorum." temennisinde bulundu. 

Van ve çevresindeki Kürt halkına buz gibi nefret yerine, sıcacık sevgi ve şefkatin bu günlerde tezahürü olan battaniye ve giyecek gönderilmesini takdir eden Perver, "Yakın yarınlarda bu ülkenin keyfini hep beraber çıkarması dileğiyle... İnsanlıktan yana tavır alan herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarının ve bütün memleketimizin başı sağolsun." dedi.(sabah)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık