Ana Sayfa Güncel ŞIWAN VE TATLISES'TEN BARIŞ DÜETİ (VİDEO)

ŞIWAN VE TATLISES'TEN BARIŞ DÜETİ (VİDEO)

Açılışta sanatçılar İbrahim Tatlıses ve Şivan Perwer birlikte sahneye çıkarak el ele vatandaşları selamladı. Birlikte Kürtçe “Megri” adını taşıyan, “Ağlama anne ağlama, buraya barış geliyor” sözlerini içeren türküyü de söyleyen ikili, katılanların duygusal anlar yaşamasına neden oldu

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2013 Pazar 13:27
ŞIWAN VE TATLISES'TEN BARIŞ DÜETİ (VİDEO)

Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan türküyü dinlerken gözyaşlarına boğuldu. Perwer, Türkçe ve Kürtçe yaptığı konuşmasında, “çok güzel bir gün. Tarihe girecek, dostluk kardeşlik sevdanın gideceği bir gün. 38 yıl sonra tarihi bir gün benim için de. Ben buradan ayrıldığımda delikanlıydım, yaşlanmış olarak geri döndüm. Erdoğan büyük bir mayayı temiz süte kattı. Bugün dostluğun kardeşliğin gününü kutluyoruz. Umarım bütün Türkiye bunu düşünecektir, artık farklılıklar yasak edilmeyecek. Biz hep yasaklarla karşılaştık ve ülkemizden ayrıldık. Kimimiz hapishanelerde çürüdü. Kimileri bizim gibi yavaş yavaş dönüyorlar. Kürdistan bölgesinin başkanı olumlu düşüncesi ile yaklaştı. İnsanları böyle görmek sevindirici. Yeni devir barış dostluk demokrasidir. Demokrasiye ihtiyacı var dünyanın. Hangi dilde dinde olursa olsun. Dünyaya düşen her insanın özgürce yaşama hakkı vardır” dedi. Perwer, Kürtçe olarak da Barzani ve Erdoğan’ı, Türkiye’yi sevdiğini söyledi.

 

Tatlıses’ten barış çağrısı
Tatlıses ise barış çağrısı yaparak, “Haydi barışa. Kim barışa hizmet verirse onun eline sağlık. Barış için kim elini taşın altına koyarsa başımın üstüne. Şöhrete ve şana doyduk bizim tek ihtiyacımız var o da barıştır. Biz istersek kanı bile saman yaparız. Muhalefetin olduğu yerde barışın olması mümkün değil. Ama bu halk her şeyi başarır. İki lidere çok teşekkür ederiz” dedi.
Tatlıses Kürtçe-Türkçe yaptığı konuşmasında, bugünün barış bayramı olduğunu belirtti.
Perwer’e, “Şivan hoşgeldin” diyen Tatlıses, Laz, Çerkez, Arap, Kürt ve Türk’ün bir farkının olmadığını vurguladı.
Tatlıses, konuşmasının sonunda, “Bütün dünya beni dinlesin ki bir oğlum olursa ki olacak, öyle tahmin ediyorum, adını ‘Barış’ koyacağım” dedi.

 


 Kaynak: milliyet.com.tr

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star