Ana Sayfa Urfa Haberleri SİYAM İKİZLER, YOĞUN BAKIMDA!

SİYAM İKİZLER, YOĞUN BAKIMDA!

Şanlıurfa'da ev kirasını ödeyemeyen Şanlıurfalı siyamı ikizlerin babası Ali Yıldız Siyam ikizleri ile birlikte hayırseverlerin verdiği bodrumda yaşamaya başlayınca Enfeksiyon kaparak yoğun bakıma alındı.

Giriş Tarihi: 21 Ağustos 2014 Perşembe 16:25
SİYAM İKİZLER, YOĞUN BAKIMDA!

İşsiz baba Ali Yıldız ise yaptığı açıklamada’’ maddi sıkıntılar nedeniyle zaten güçlükle sürdürebildiği hayatı siyam ikizlerinin hasta ve sağlıksız olan bodrum katında adeta kabusa döndü.

Bir hayırseverin yardımıyla sıvası dahi olmayan bodrum katına yerleştirilen aile, çevredeki vatandaşların ve yakınlarının desteğiyle de siyam ikizlerinin gıda ihtiyaçlarını zar zor karşılıyor.Ancak burada hem havaların çok sıcak olması hem de zaten rahatsız olan siyami ikizler kolayca enfeksiyon kapması nedeniyle her gün hastane ve ev yolunda gidip geldiğini bu nedenle yetkililerden bana yardım yapılmasını istiyorum’’Dedi.

Daha önce kendisine Şanlıurfa Aile ve sosyal politikalar İl Müdürlüğü tarafından yapılan nakdi yardımın kesilmesiyle perişan olan Yıldız ailesi ,Şanlıurfa Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Şanlıurfa Valiliği ve hayırseverlerden kendisine kalıcı bir ev tahsis edilmesi ve en azından çocuklarının sağlıklı bir hayat sürmesi için şart olduğunu bu nedenle yardımdan ziyade ev tahsisi yapılmasını istiyorum dedi.

Çaresiz kalan baba ve siyamı ikizleri, kendilerine verilen yardımların kesildiğini ifade ederek başta Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ve yetkililerden bu dramlarına son vermesini istiyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star