Ana Sayfa Urfa Haberleri Siyasetin en genç yüzü, hukuk öğrencisi Semra Ilık oldu

Siyasetin en genç yüzü, hukuk öğrencisi Semra Ilık oldu

Siyaset gençlerin önünü açmakla bilinen AK Parti’ye Haliliye Belediye Meclis Üyeliği için aday adaylığı başvurusu yapan Hukuk Fakültesi 2. Sınıf Öğrencisi semra Ilık en genç aday adayı olarak biliniyor.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2013 Cumartesi 12:25
Siyasetin en genç yüzü, hukuk öğrencisi Semra Ilık oldu

AK Parti  Haliliye Belediye Meclis Üyeliği için AK Parti’den aday adayı olan Semra Ilık, “Genç kızların belediye meclisindeki temsilcisi olmak istiyorum” diyerek hemcinslerine örnek bir davranış sergiledi.
Bir şehirde ekonomik, siyasal, sosyal gelişim bekleniyorsa, bu alanlardaki kalkınmanın ancak eğitimle olabileceğine inandığını söyleyen Semra Ilık, eğitim hayatının yanında siyasetle de uğraşarak gençlerin yönetimde rol almasının önemine işaret etti.
Seçim çalışmaları kapsamında faaliyetlerini sürdüren Ilık, “Demokratik, katılımcı bir yönetim isteniyorsa, belediye meclisinde gençler, kadınlar ve kızlar da temsil edilmeli. Bunun olmaması için hiçbir neden yok” şeklinde konuştu.

Semra ILIK kimdir?
Semra Ilık 1991yılında Şanlıurfa`nın Suruç ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Şanlıurfa merkezde tamamladı.
2009 yılında Niğde Üniversitesi  Jeoloji Mühendisliği Bölümünü okuduktan sonra 2011/2012 yılında Yakındoğu Üniversitesi Hukuk Fakültesin de 2.sınıf   öğrencisi olarak  eğitim hayatına devam etmektedir. Eğitim hayatı boyunca birçok çalışma da bulunan ILIK, Polonya da yer alan  Varşova, Lodz ve Wroclaw gibi üniversitelerin yurt dışı eğitim danışmanlığı yapmakla birlikte Kıbrıs’ta  yer alan Akdeniz Karpaz Üniversitesi’nin Güneydoğu Temsilciliğini devam ettirmektedir.
Ilık, Avrupa Birliliği kapsamın da hukuk ve siyasi alanda bir çok  projelerde yer almakta,  Güçlü Kadınlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Elbirliği Derneği 2013-2014 Kadın Dostlu Kentler Projesi 2 de başkan yardımcısı ve Haliliye Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekle birlikte, aynı zaman da siyasi hayatın da parti üyeliği ,mahalle temsilliği ve yönetim  de yer aldıktan sonra  hızlı bir şekilde yol katetmiş olan genç girişimci Şanlıurfa ve Niğde’de 2005 yılından bu yana  AK Parti’de Siyasi hayatına devam etmektedir.
Eğitim ve sıyasi yolunda   güçlü bir başlangıç yapan ILIK; AB  tarafından geçerliligi olan,  yurt dışında  katıldığı birçok konferans  ve seminer de kendi alanlarında uzman kişilerden  almiş  oldugu (Hukuk, Siyaset, Avrupa Birliliği, NLP, Diksiyon, İlahiyat, Tarih, Bilişim, Medya, Kişisel Gelişim, Gazetecilik, Reklamcılık ve Tanıtım, Bilgisayar işletmenliği) sertifikalar ve katılım belgeleri yer almaktadır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star