Ana Sayfa Siyaset 'Siz Temizlemezseniz Biz Girer Temizleriz'

'Siz Temizlemezseniz Biz Girer Temizleriz'

Başbakan Tayyip Erdoğan, Irak Başbakanı Nuri El Maliki'ye, Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari aracılığıyla PKK konusunda sert bir mesaj gönderdi.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2011 Cuma 10:43
'Siz Temizlemezseniz Biz Girer Temizleriz'
Erdoğan mesajında, “PKK’yı temizlemeye mecbursunuz. Temizlemezseniz biz temizleriz. O zaman hayıflanmayın” dedi.

Erdoğan, dün Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’nde Zebari’yi kabul etti. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da da hazır bulunduğu görüşme yaklaşık yarım saat sürdü. Terör konulu görüşmede Irak topraklarında konuşlanmış PKK militanlarının faaliyetleri gündeme geldi.

Erdoğan, Zebari’nin Türkiye’nin Kuzey Irak’ta sürdürdüğü operasyonlardan duyduğu rahatsızlığı dile getirmesine sert yanıt verdi. Türkiye’nin Irak topraklarından gelecek tehditlere tahammülünün kalmadığını belirten Erdoğan, Irak’ın kendi topraklarını kontrolünde tutmaya mecbur olduğunu söyledi. Erdoğan, mevkidaşına iletilmek üzere Zebari’ye şu mesajı verdi: “Bu topraklar sizin topraklarınız. Kontrolü siz sağlamalısınız. Bu topraklarda temizlik yapmaya mecbursunuz. Eğer siz temizlemezseniz biz temizleriz. Biz temizlediğimiz zaman da hayıflanmayın, üzülmeyin, zorlanmayın. Bu konuda gereğini yapın ve Kuzey Irak’ta PKK’yı bitirin. Biz bitirmek için sonuna kadar kararlıyız.”
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star