Ana Sayfa Urfa Haberleri Slovakya'dan Siverek'e Dostluk Ziyareti

Slovakya'dan Siverek'e Dostluk Ziyareti

Slovak idarecilerin ilçede bulunmasından büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten belediye başkan vekili Abikoğlu,yaptığı açıklamada şunları kaydetti.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2013 Cuma 14:50
Slovakya'dan Siverek'e Dostluk Ziyareti

Slovakya'nın Vinne şehri belediye başkanı Josef Kral,Belediye Başkan Yardımcısı Maria Markel ve beraberinde Vinne Şehrinin eğitimcileri Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine gelerek Belediye Başkan Vekili Mustafa Hivi Abikoğlu'unu makamında ziyaret ederek ilçenin tarihi yerlerini gezdiler.

Slovak idarecilerin ilçede bulunmasından büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten belediye başkan vekili Abikoğlu,yaptığı açıklamada şunları kaydetti. "Slovak yöneticiler ve eğitimciler Ülkemizin de dahil olduğu 7 Avrupa ülkesinin içinde bulunduğu Avrupa Birliği tarafından finans edilen "Komeniyus eğitim projesi" kapsamında Şanlıurfa'ya yaptıkları ziyaret kapsamında ilçemizi ziyaret ettiler, Belediye Başkanı Josef Kral, Belediye Başkan Yardımcısı Maria Markel yerel yönetimlerimiz üzerine fikir alışverişi yaptık kendilerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

"Komeniyus eğitim projesi" Şanlıurfa koordinatörü Sedat Bulunmaz yaptığı açıklamada, misafirlerimizi Siverek ilçesini görmek istediler, sağ olsun belediye başkan vekilimiz bizi çok iyi ağırladır misafirlerimiz gösterilen yakın ilgi ve alakadan dolayı çok memnun ayrıldılar.

 

Haber: Abdullah Lale

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star