Ana Sayfa Kültür/Sanat SODES'Lİ KIZLARIN SİNEMA KEYFİ

SODES'Lİ KIZLARIN SİNEMA KEYFİ

SODES Destek projesi kapsamında Açık Lise Eğitimi alan kız öğrenciler, "Fetih 1453" filmini izlemek için sinemaya gitti.

Giriş Tarihi: 11 Mart 2012 Pazar 17:32
SODES'Lİ KIZLARIN SİNEMA KEYFİ
SODES Destek projesi kapsamında Şanlıurfa'da Açık Lise Eğitimi alan 150 kız öğrenci, SODES (Sosyal Destek Projeleri) tarafından gerçekleştirilen organizasyonla "Fetih 1453" filmini izlemek için sinemaya gitti.

Son günlerde gösterime girdiği andan itibaren gişe rekorları kıran "Fetih 1453" filmine giden kız öğrenciler son derece memnun kaldı.

Organizasyona destek veren Şanlıurfa Kadınlarını Kalkındırma Derneği Derneği (ŞUKAD) Başkanı Vildan Polat kız öğrencilerin sinemaya götürülmesi konusunda yaptığı açıklamada: "Derneğimizin yürüttüğü "Haydi kızlar açık lise yola devam" projesinde sosyal etkinlik olarak 150 tane kızımızı sinemaya götürdük. Şanlıurfa Valiliği SODES Projesi kapsamında kızlarımızın çoğu ilk defa sinemaya gitme keyfini yaşadılar. Fetih 1453 filmi ile de kızlarımız derslerde gördükleri tarihi bilgilerini bu vesile ilede bir nebze olsun pekiştirmiş oldular" dedi.

Sinemaya giden kızlara organizasyon tarafından su, kola, patlamış mısır gibi ikramlar da sunuldu. Film sonunda salonda bulunan kız öğrenciler filmin bitiminde hep birlikte "İnanmak başarmanın yarısıdır" deyip alkışladılar....


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık