Ana Sayfa Güncel SODES’teki En Büyük Pastayı FET֒cüler Aldı

SODES’teki En Büyük Pastayı FET֒cüler Aldı

Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında geçtiğimiz yıllarda FETÖ Terör Örgütü’ne bağlı dernekler ve STK’lar, devlettin çok sayıdaki hibe programlarını kendi lehlerinde kullandığı öğrenildi. Okuma salonları adı altında çeşitli illegal işlere bulaştıkları belirtildi.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2016 Cuma 05:14
SODES’teki En Büyük Pastayı FET֒cüler Aldı

2012 yılında Fethullah Terör Örgütü’ne bağlı dernekler ve sivil toplum kuruluşları, 65 projeden hibe desteği almıştı. SODES’ in 65 projesinden 24’ü Sivil toplum kuruluşlarının, 31’i Kamu Kurum ve Kuruluşlarının, 6’sı Köylere Hizmet götürme Birimlerinin, 3’ü Belediyelerin, 1’i ise Üniversite’nin projesi.24 Sivil Toplum Kuruluşunun birçoğu ise çeşitli cemaatlere bağlı derneklere ait olduğu duyruldu.

Bu projelerden istihdam sağlayan kurumlar ise Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü Umut Elleri Merkezi projesi, Ortak Payda Derneği Okul Öncesine Gidiyorum Ablamı İstiyorum Projesi, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ev Tekstilinde Açan Çiçekler Projesi, Şanlıurfa Belediyesi Süleymaniye Meslek Edindirme Merkezi-5, Ay Işığım Yardımlaşma Ve Kültür Eğitim Derneği Anneleri Çalışıyor Yetim Evi Şenleniyor Projesi. Harran Üniversitesi Rektörlüğü SODES Hesaplıyor Vergiler Tam Ödeniyor Projesi ve Akçakale Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü Tespih Çeviren Eller SODES'le meslek öğreniyor projesi.

CEMAAT DERNEKLERİ OKUMA SALONU AÇTI

Cemaat Derneklerinin açtıkları okuma salonları birkaç yıl üst üste destek aldı. Başta Kent Merkezi olmak üzere Viranşehir, Suruç, Halfeti gibi ilçelerde Okuma Salonu ve Kişisel Gelişim Merkezleri kuran Dernekler bu yılda projelerine destek aldı. SODES tarafından hibe alacak projelerden Suruç 4 proje Siverek 4 proje Hilvan 3 proje, Viranşehir 3 proje, Bozova 2 proje, Birecik 2 proje, Akçakale 2 proje, Harran, Ceylanpınar ve Halfeti 1’er proje.

Öte yandan geçtiğimiz aylarda çok sayıda FETÖ mensupları, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ifadeleri alınmıştı. SODES’lerle ilgili soruşturmalar devam ediyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star