Ana Sayfa Urfa Haberleri Somali'ye Bir Tır Daha Yardım

Somali'ye Bir Tır Daha Yardım

Kimse yok mu derneği Şanlıurfa şubesi ramazanda Arfikadaki insanlık dramı olan Aclık ve Susuzluğun son 60 yılın en büyük kuraklığına Kimse yok mu derneği Şanlıurfa şubesi sessiz kalmadı.

Giriş Tarihi: 22 Ağustos 2011 Pazartesi 11:56
Somali'ye Bir Tır Daha Yardım
Kimse yok mu derneği Şanlıurfa şubesi ramazanda Arfikadaki insanlık dramı olan Aclık ve Susuzluğun son 60 yılın en büyük kuraklığına Kimse yok mu derneği Şanlıurfa şubesi sessiz kalmadı ve yaklaşık 150bin TL nakit ve bir TIR gıda malzemesini Afrikaya gönderdi. Yaklaşık 30 ton gıda malzemesi ve çocuk giyim malzemesinden oluşan Tır yola çıktı.

Kimse yok mu derneği Şanlıurfa şube müdürü Mustafa Uslu açıklamalarında Arfika ölmeden insanlığın ölmediğini gösterelim. İnsanlık öldümü Kampanyası Başlatıldığını insanlık dramı olan Aclık ve Susuzluğun son 60 yılın en büyük kuraklığına Kimse yok mu derneği Şanlıurfa şubesi sessiz kalmadı vebu kapsamda yardımların toplanmaya başlandığını ve ilk etapta bir tır gıda malzemesinin ve yaklaşık 150bin tl Nakit  Afrikaya gönderdi. Yaklaşık 30 ton gıda malzemesi ve çocuk giyim malzemesinden oluşan Tır yola çıktı.

Ramazanda Afrikalıların yüzünün gülmesi ve Aclıktan insanların ölmemesi için bu kampanyaya katkıda bulunanlar ‘bende varım’ diyerek yüzlerin güldürmek için yoğun bir mesai harcadıklarını ve Yardım Toplamaya  devam ettiklerini anlattı. Bu Arada Ramazanda yaklaşık ikibin aileye gıda ve giyim olarak bayramlık dağıtmayı hedeflediği çalışmalarada başlanmıştır. Gıda Kumanya paketi olarak hedeflendiği ikibin Aileye dağıtımını gerçekleştiriyor.Halktan gelen yoğun talebe karşılık verebilmek için hayırseverlerin ramazanda gösterdikleri hassasiyeti ramazandan sonrada göstermeleri konusunda davetlerini yeniledi.

                Kimse yok mu derneği Şanlıurfa şube müdürü sayın Uslu”Ramazanda Fakirlerimize Gıda Kumanyası, Bayramlık ve ihtiyaclara göre giyim, Ev eşyası ,Halı, temizlik paketi ve Ramazanda fakirlerimiz sofralarında etli yemekte olsun diye, Adak,Nafile gibi kurbanlıklardan oluşturulmuş paket et dağıtarak fakirlerimizin yüzünü güldürmek için ellerimizdeki imkanları sonuna kadar kullandık. Bu dağıtım Ramazandan sonrada Devam edeceğiz. Bunun yanında Genel merkezimizin başlatmış olduğu Afrika Kampanyası devam etmektedir ve Destekleri için dernek başkanımıza, yönetim kurulumuza, fedakâr Anadolu halkımıza, tüm hayırseverlere teşekkür ederim. Kuru gıda ,ilaç ,Giyim, ve ayakkabıdan oluşan malzeme gönderiyoruz. ” dedi. 

                Bundan sonraki faaliyetler olarak sayın Uslu;”Mağdurlara yardımlarımız ramazanla sınırlı değil sürekli olarak devam ediyor.Gencimizi evlendirme projemiz var,Onarılmaya ihtiyacı olan mağdur evlerinin onarılması,Üniversiteyi kazanan en az on öğrencimize burs vererek eğitimine katkı sağlamak gibi projelerimiz var,hayırseverlerin katkılarını bekliyoruz.” Dedi.

 

Şanlıurfa ‘Afrişkadaki Kardeşlerini Unutmadı.’
           


Kimse Yok Mu Derneğimizin başlatmış olduğu Afrika için ‘insanlık öldümü’ Kampanyasına Kimse Yok Mu Derneği Şanlıurfa şubeside katkıda bulunuyor.

Kimse Yok Mu Derneği Şanlıurfa şubesi başkanı Sayın Müslüm Halhallı yaptığı açıklamada;”Ramazan boyunca balıklıgöl içerisinde stant açarak yardım toplayan şube müdürümüz sayın Mustafa uslu’teşekkür ederim.”diyerek sözlerine devam eden sayın Halhallı;”Derneğimize yapılan bağışlar olarak Afrikaya’a 150.000 tl civarında nakit yardımında bulunuyor. Hedef olarak 500.000  tl en az olarak hedeflenmektedir. Bu nakti yardımın yanında ayni yardımlara da devam ediliyor. Ayni yardım olarak şubemiz Bir Tır ile yaklaşık 30 ton kuru gıda (şeker,fasulye,pirinç,makarna,mercimek, çoğunlukla bulgur,) Giyimden oluşan malzeme gönderiyor ve  Yardım Kampanyamız devam etmektedir.Gıda,Giyim,ilaç ve Nakit toplanmaya devam ederken Yardım Kervanına tüm hayırseverleri bekliyoruz. Bunun yanında merkezde ,ilçe ve köylerdeki yardımlarınızda devam etmektedir duyarlı hayırseverlere yardımlarının devamını ve katkılarından dolayı da teşekkür ederim. ” dedi.

 

 

Kimse Yok Mu Afrikaya’a Gönderilebilecek Yardımlar:            Yiyecek (Bebekler için süt tozu, bisküvi. Yağ, şeker, konserve, helva, reçel, çay)Ayakkabı, battaniye, halı, yatak ve nevresim, giyim, oyuncak, İlaç (Kolera ve bulaşıcı hastalıklara karşı koruyucu ilaçlar, antibiyotik, serum, bağırsak antiseptikleri, çocuklar için pişik kremi) Temizlik malzemeleri (Sabun, çamaşır ve bulaşık deterjanları, su arıtma cihazları ve su temizleme tabletleri, bebek bezi, kadın pedi, el havluları, diş fırçası ve macunu...(gapha)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık