Ana Sayfa Dünya Son Dakika! Mısır'daki Cami Katliamında Ölü Sayısı 305'e Yükseldi

Son Dakika! Mısır'daki Cami Katliamında Ölü Sayısı 305'e Yükseldi

Mısır'da camiye düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 305'e çıktı. Savcılık, saldırının DEAŞ bayrağı taşıyan 25-30 kişilik bir grup tarafından yapıldığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2017 Cumartesi 15:09
Son Dakika! Mısır'daki Cami Katliamında Ölü Sayısı 305'e Yükseldi

Mısır'ın çatışmalara sahne olan  Sina Yarımadası'daki Bir el Abd kentindeki El Ravda camisi dün terör saldırısıyla sarsıldı. Dört araçla gelen militanlar Sufilerin gittiği camiyi bastı. Atılan bombaları, cami cemaatini hedef alan yaylım ateşi izledi. Ülkede 3 günlük ulusal yas ilan edildi. Katliamdaki bilanço ise her geçen saat ağırlaşıyor. Terör saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 305'e yükseldi.

SALDIRININ FAİLİ DEAŞ

Savcılık, teröristlerin 25-30 kişilik bir grup olduklarını ve DEAŞ bayrağı taşıdığını söyledi.

2011 yılından beri  Sina Yarımadası'nda aktif olan  Ensar Beyt el Makdis adlı radikal örgüt, Kasım 2014'te terör örgütü DEAŞ'a bağlılık yemini ederek adını değiştirdi. Bu tarihten sonra  Sina Yarımadası çok sayıda kanlı saldırıya sahne oldu. Saldırıların yoğunluğu özellikle 2015'te arttı. DEAŞ'ın  Mısır kolunun bin ila bin 500 civarında silahlı üyesi olduğu tahmin ediliyor.

NE OLMUŞTU?

Dün cuma namazı vakti Ariş kentindeki Ravda Camisi'ne yönelik bombalı ve silahlı saldırıda 235 kişinin hayatını kaybettiği, 109 kişinin yaralandığı açıklanmıştı. Saldırıyla ilgili olarak ülkede 3 günlük ulusal yas ilan edilmişti.

 

 

 

Mısır'da Cumayı Kana Bulayıp 235 Cana Kıyan Teröristler, Havadan Vuruldu

 

(sondakika.com)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Çocukla İlişkiye giren kadın yakalandı

Çocukla İlişkiye giren kadın yakalandı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık