Ana Sayfa Urfa Haberleri Sorunları Özel İdare Çözdü

Sorunları Özel İdare Çözdü

Viranşehir Cumhuriyet ilköğretim Okulunun bodrum katında bulunan 1.5 m yüksekliğinde toplanan atık su sorunu, Şanlıurfa Özel İdaresi tarafından çözüldü.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2012 Cuma 09:01
Sorunları Özel İdare Çözdü

Viranşehir ilçesinde yer alan, 1500 Öğrenci kapasitesine sahip  olan Viranşehir Cumhuriyet ilköğretim Okulunun bodrum katında bulunan 1.5 m yüksekliğinde toplanan atık sular, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in okulu ziyareti ile gündeme geldi.

Atık suların okulu ve okuldaki öğrencileri tehdit edecek boyutlara ulaştığını gören  Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’ne verdiği talimatla söz konusu atık su sorunun ortadan kaldırılmasını istedi.

Konuyla bizzat ilgilenen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu sorunu tümden çözdü.
Konuya ilişkin açıklamada bulunan Genel Sekreter Uğur Büyükhatipoğlu:

“Okul inşaatının su kaynağının üzerine kurulduğunu ve gelen sel sularıyla okulun bodrum katının su altında kaldığı tespit edilmiştir.

Okulun elektrik ve kalorifer tesisatlarında meydana gelen arızaların onarılması gerektiği hasıl olmuştur. Bu suların tekrar dolmaması için zemin kata drenaj şebekesi kurulmuş ve problemin bir daha yaşanmaması için suların tahliyesi sağlanmıştır. Şu an 1500 Öğrenci kapasitesine sahip olan okulumuz Eğitim ve Öğretime sorunsuz olarak devam etmektedir.” dedi

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık