Ana Sayfa Urfa Haberleri Sosyal Kurumlardan Günyüzü'ne Ziyaret

Sosyal Kurumlardan Günyüzü'ne Ziyaret

GÜNYÜZÜ DERNEĞİNİN KONUKLARI S.G.K , EĞİTİM BİRSEN ,MİLLİ EĞİTİM VE SOSYAL HİZMETLER OLDU.

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2012 Cuma 16:36
Sosyal Kurumlardan Günyüzü'ne Ziyaret
Günyüzü derneğinin bu haftaki toplantısına S.G.K. il Müdürü Nurettin Nacar ,Eğitim Bir sen Şube Başkanı İbrahim Coşkun , Milli Eğitim Şube Müdürü Remzi Eleştir ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü şefi M.Asım Ergüven katıldılar.
Günyüzü Derneği Yön.kur.üyesi Osman Gerem yaptığı konuşmada ,
‘’Biz Günyüzü Derneği olarak 12 adet daire yaptık. Dayalı döşeli olarak ihtiyaç sahiplerine verdik. Şu anda bile o dairelerde oturanların ihtiyaçlarını yakın bir şekilde takip ediyoruz.

Her mahallede en az 1 temsilcimiz var. Tüm sivil toplum kuruluşları ile müşterek çalışıyoruz. En son olarak Van depreminden Şanlıurfa’ya gelen misafirlerimle ilgileniyoruz “dedi.
Toplantıda, Günyüzü Derneği ve Deniz Feneri Gönüllülerine ,S.G.K. İl müdürü Nurettin
acar genel sağlık sigortasına nasıl başvurulması gerektiği, gereken evraklar Genel
sağlık siğortasının işleyişi ve amaçları hakkında geniş bilgiler verdi.
Nacar, “Sağlık güvencesi olmayan kişilerin 29 Şubat 2012 tarihine kadar gelir testi başvurusunda bulunmaları gerekecek. Aksi halde başvuruda bulunmayan kişilerin geliri asgari ücretin 2 katı olarak değerlendirilecek ve bu kişilerden 213 TL aylık prim alınacak.
Gelir testine 29 Şubat 2012 tarihine kadar başvurmayan ve tescil başlangıç tarihinden itibaren asgari ücretin iki katı esas alınarak primleri tahakkuk ettirilenlerin daha sonra gelir testi yaptırmak üzere sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvurması halinde başvuru yaptıkları süreye bağlı ve gelir testi sonucuna göre tescil işlemleri değişecektir. Anne veya babasının sağlık güvencesinden yararlanmaya devam etmesi gereken 18 yaşından büyük öğrenci olan erkek çocuklar ile kız çocuklarının durumlarını SGK İl Müdürlükleri ile Merkez Müdürlüklerine müracaat ederek güncellemeleri gerekmektedir.dedi. Tahir COŞANDAL


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star