Ana Sayfa Magazin Sosyal medya sayesinde 19 yıl sonra buluştular

Sosyal medya sayesinde 19 yıl sonra buluştular

Harran Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Muhasebe bölümüne 1994 yılında kayıt yapan öğrenciler, Facebook'ta kurdukları grup sayesinde aradan geçen 19 yıldan sonra Şanlıurfa’da buluştu.

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2013 Çarşamba 10:15
Sosyal medya sayesinde 19 yıl sonra buluştular

1992 yılında kurulan Harran Üniversitesi'ne 1994 yılında kayıt yaptıran Meslek Yüksek Okulu Muhasebe bölümü öğrencilerinden Batman'lı Salih Akbaş'ın, Konya'da yaşayan Ali Tuzla ile birlikte kurduğu Facebook grubunda buluşan eski arkadaşlar, 29 Haziran 2013 tarihinde Urfa'ya gelerek hasret giderdiler.

Konya, İstanbul, Osmaniye, Muş, Batman, Ordu gibi Türkiye'nin değişik şehirlerinde yaşayan sınıf arkadaşları, tanışmalarının üzerinden 19 yıl geçtikten sonra bir araya geldiklerinde büyük sürprizlerle karşılaştılar. Tamamına yakını evlenmiş olan sınıf arkadaşları, yıllar sonra gerçekleşen bu buluşmaya eşleri ve çocukları ile birlikte katıldılar.

Buluşmanın ilk günü, buluşma noktası olarak Balıklıgöl'ü belirleyen sınıf arkadaşları, öğleden sonra ise dinlenecek bir mekan olarak MİRBAD Kent Toplum Bilim ve Tarih Araştırmaları Derneği'nin merkezi olan tarihi TBMM Evi'ne geçtiler.

Burada akşam saatlerine kadar çay içip, sohbet eden arkadaşlar, gece ise Gülizar Konuk Evi'nde Urfa yemekleri yiyerek geç saatlere kadar sohbete devam ettiler.

İlk tanışmalarının üzerinden geçen 19 yıldan sonra bir araya gelmenin çok farklı bir duygu olduğunu dile getiren Şanlıurfalı Gazeteci İbrahim Halil Şeker, “Aynı sınıfta okuyan arkadaşlar olarak, bu kadar yıl aradan sonra bir araya geleceğimiz aklımızdan geçmezdi. Arkadaşların Facebook'ta kurduğu gurup sayesinde böyle bir buluşma gerçekleşti. Sosyal medyada bulamadığımız arkadaşların çoğuna ulaşamadık. Çünkü okuduğumuz dönemde cep telefonu hemen hemen hiç kimsede yoktu. Çok duygulu anlar yaşadık, zaman zaman gözyaşlarımızı tutamadık. Bir zamanlar öğrenci olan arkadaşların, eşleri ve çocuklarıyla birlikte buluşması, görülmeye değerdi. Bu buluş-mayı sağlayan arkadaşlara özellikle teşekkür ediyorum” dedi.

Hafta sonunu Urfa'da geçiren okul arkadaşları, çektikleri kur'a sonucu önümüzdeki yıl başka bir arkadaşlarının memleketi olan Muş'ta buluşmak üzere sözleşerek ayrıldılar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık