Ana Sayfa Urfa Haberleri Sosyal Medyadan Göbeklitepe Çıkartması

Sosyal Medyadan Göbeklitepe Çıkartması

Sosyal medya da aktif olarak faaliyetlerde bulunan "Göbeklitepe Girişimi" isimli grup üyeleri düzenledikleri etkinlikle kamuoyunun dikkatini Göbeklitepe'ye çekmeye çalıştı

Giriş Tarihi: 17 Mart 2013 Pazar 23:23
Sosyal Medyadan Göbeklitepe Çıkartması

Sosyal Medyada daha önce #GöbeklitepeUNESCOlistesinegirsin tagı ile twitter da Göbeklitepe farkındalığı oluşturmak isteyen Göbeklitepe Girişimi 2 hafta önce başlattıkları #17marttaGÖBEKLİTEPEdeyiz tagı ile sosyal medyayı kullanarak birçok STK ve Kurumun katılımlarıyla gezi etkinliği düzenlediler.

Göbeklitepe Ören Yerinin Ulusal ve Uluslar arası tanıtımını hedefleyen gurup adına etkinlik düzenleyen ŞUKAD ve ORTAK PAYDA Derneklerine İl Özel İdaresi’de Şanlıurfa’nın tanıtımı için ellerinden geleni yapmayı ilke edindiklerini belirterek gezi organizasyon desteği sundu. Ayrıca İl Özel İdaresi olarak STK’ların şehrimiz için yapacağı tüm çalışmalarının arkasındayız dendi. Gezide İl Kültür Müdürü Selami YILDIZ Göbeklitepe Ören Yerinin önemini ve bu konuda yapılan çalışmaları anlattı ayrıca Yıldız gezi katılımcılarına Göbeklitepe Çantası, göbeklitepe parası, İl Kültür Atlasından oluşan hediyeler dağıttı.

Ortakpayda dernegi adına açıklama yapan C. Azzat BİRİNCİ , Göbeklitepe’nin Dünya Tarih Turizmi açısından bulunmaz bir örnek olduğunu, bu değerin hak ettiği yere gelmesi için STK olarak ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Bu gezinin yerel farkındalık için yapıldığını ikinci aşamada ise ulusal tanıtıma geçileceğini belirtti. Sezen AKSU’nun Göbeklitepe de mini bir konser vermesinin ayrıca "Tarihin Arka Odası Programı"nın bir bölümünün yapılmasının planlandığını belirtti. Organizasyon desteği veren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur BÜYÜKHATİPOĞLU ve İl Kültür Müdürü Selami  YILDIZ a, Vali Yrd. Ramazan SEÇİLMİŞ ve Soner ZEYBEK’e, STK Başkanları  ayrıca tüm katılımcılara teşekkür etti.

ŞUKAD adına açıklama yapan Vildan POLAT ‘’Göbekli tepe tarihin başladığı yerdir. Bu konuda biz Urfalılar olarak üzerimize düşeni yapmalıyız bilinci ile Göbeklitepe ziyaretinde bulunduk dünya’nın gözü üzerinde olan yere bizler sahip çıkamasak şehrimizin kalkınmasına fayda sağlamayayız diye düşünüyorum.katılan destek veren vali yardımcılarımız Ramazan SEÇİLMİŞ  ve Soner ZEYBEK’e il özel idaresi Genel Sekreteri Uğur BÜYÜKHATİPOĞLU’na verdiği büyük desteklerinden dolayı tüm sivil toplum örgütleri başkanlarımıza ve üyelerine çok teşekkür ediyoruz.’’dedi.

 

Göbeklitepe gezisine, CHP Şanlıurfa İl Başkanı Avukat Ferhat Karataş, AGİED Derneği Başkanı Mehmet İnat, ANİYAD Derneği Başkanı Ahin Güneş'in yanı sıra çeşitli gazete ve dergi yazarlarıda katıldı.

 

<<< Foto Galeri İçin Tıklayın >>>

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star