Ana Sayfa Urfa Haberleri SÖZ VERİLDİĞİ HALDE SAĞLIK OCAĞI YAPILMADI

SÖZ VERİLDİĞİ HALDE SAĞLIK OCAĞI YAPILMADI

Çamlıdere kendilerine 5 yıl önce yapılması gereken sağlık ocağının yapılmasını istiyor.

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2015 Perşembe 14:17
SÖZ VERİLDİĞİ HALDE SAĞLIK OCAĞI YAPILMADI

Şanlıurfa’nın büyükşehir belediyesi olmasıyla birlikte köyler mahallelere dönüştü. Ve bu mahalleler Haliliye, Karaköprü ve Eyyübiye belediyelerine bağlandı.

Bu mahallerden biri de Haliliye belediyesi sınırlarına düşen Çamlıdere Mahallesi. Şanlıurfa merkeze 22. Kilometre uzaklıkta bulunan Çamlıdere sıkıntılardan geçilmiyor.

Alt yapıdan üst yapıya, sudan ve elektriğe her konuda Çamlıdere bir an önce yetkililerin yüzlerini kendilerine dönmelerini beklerken Çamlıdere’nin bunlar içinde dikkat çeken en hayati sorunu ise sağlık ocaklarının yoğunluğu kaldıramıyor olması.

1952 yılında dönemin şartlarına göre yapılan ve şu anda 10’un üzerinde personelin çalıştığı sağlık ocağı 79 köye hizmet vermeye çalışıyor.

Çamlıdere mahalle muhtarı Yasin Çiçek, doktorlardan ve çalışanlardan yana bir sıkıntılarının olmadığını tek sorunlarının sağlık ocağının 100 m2 gibi dar bir alanda hizmet verdiğini ve bu durumda da kalabalıkların yaşandığını söyledi.

Bundan önceki genel seçimlerde kendileriyle birlikte Havşanlı ve Yardımcı köylerinin sağlık ocaklarını yapılması için izin çıktığını belirten Muhtar Çiçek, iki köyün sağlık ocaklarının yeni yapılmasına karşın sağlık il müdürlüğüne birçok kez başvurmasına rağmen kendilerinin sağlık ocaklarının yapılmadığını dile getirdi.

Kimi zaman vatandaşlar ile sağlık çalışanlarının bu sebeplerden tartıştığını belirten Çiçek, doktorların tayin istediğini çoğu zaman kendisinin araya girip onları kalmaları noktasında ikna ettiğine vurgu yaptı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star