Ana Sayfa Urfa Haberleri Sözleşmeli de Taşeron da Bakanlığın Mutfağında!

Sözleşmeli de Taşeron da Bakanlığın Mutfağında!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamudaki sözleşmeli çalışanlarla ilgili düzenleme için çalışma yaptıklarını belirterek, "Sözleşmeli personellerin statüsü çok dağınık; 6 gruptan oluşan bu durumu daha derli toplu hale getirmek istiyoruz."

Giriş Tarihi: 2 Mart 2013 Cumartesi 23:03
Sözleşmeli de Taşeron da Bakanlığın Mutfağında!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamudaki sözleşmeli çalışanlarla ilgili düzenleme için çalışma yaptıklarını belirterek, "Sözleşmeli personellerin statüsü çok dağınık; 6 gruptan oluşan bu durumu daha derli toplu hale getirmek istiyoruz. Sözleşmeli personel oluşumunu bir araya toplamak istiyoruz" diye konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bugün sabah Kırklareli'nin Babaeski İlçesi'ndeki Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binasının açılışına katıldı. Bakan Çelik daha sonra Tekirdağ'a geçti ve Vali Ali Yerlikaya'yı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında gazetecilerin, çözüm süreci ile ilgili sorusunu da yanıtlayan Çelik, "Hükümetin başlattığı bu sürece karşı böyle bir atmosfer oluşmuşken ve millet iradesinin neredeyse yüzde 90'ının destek verdiği bu süreçte, İmralı'ya gidip gelenlerin basın karşısında kullandığı dil oldukça yakışıksız bir dildir. Muhataplar dillerine hakim olmalı. Bu konuşmalar sürece katkı sağlamaz. Halkı da yaralayıcı bir üsluptur. Süreç önemli bir süreçtir. Hükümet süreci başlatarak önemli bir risk almıştır. Fakat olayların içersindeki aktörlerin mutlaka dillerine hakim olması gerekir ve süreç doğru ise ki doğru bir süreçtir, ben Şanlıurfa'da, Mardin'de ve Bursa'da da aynı şeyleri söyledim ve gördüm; vatandaş bunu tecil ediyor, umarım bundan sonra herkes söylediğine dikkat eder, bu bela, bu kara bulut ülkemizi terk eder gider" dedi.

'SÖZLEŞMELİ PERSONELİN STATÜSÜ ÇOK DAĞINIK'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 4/C'lilerle ilgili sorulan bir soruya ise şu yanıtı verdi:

"4/C'liler ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bakanlığımızın 4/C lilere tanıdığı imkanlar ilk zamanlarda gayet memnun edici karşılanmıştı. Ancak şimdide kadro istiyorlar, yeni statü talepleri var. Bu konuda yeni gelişmeler de var. Mesela geçtiğimiz mayıs ayındaki toplu sözleşmelerde, 4/C'lilere 11 ay 28 gün çalışma imkanı getirdik. Bakanlığım, bu konuda mutfakta güzel çalışmalar yürütüyor."

Devlet personeli rejimi konusunda ciddi çalışmaları olduğunu belirten Çelik, "Sözleşmeli personellerin statüsü çok dağınık; biz bakanlık ve hükümet olarak 6 gruptan oluşan bu durumu daha derli toplu hale getirmek istiyoruz. 4/C'lileri demiyorum ama sözleşmeli personel oluşumunu bir araya toplamak istiyoruz" diye konuştu.

Bakan Çelik, daha sonra Tekirdağ Belediye Başkanı CHP'li Adem Dalgıç'ı makamında ziyareti etti. Ardından partisinin il teşkilatını ziyaret eden Bakan Çelik, incelemelerde bulunmak üzere Tekirdağ'ın Çorluİlçesi'ne hareket etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star