Ana Sayfa Urfa Haberleri SP'Lİ GENÇLER "MÜSLÜMANLARIN MASUMİYETİ" FİLMİNİ PROTESTO ETTİLER

SP'Lİ GENÇLER "MÜSLÜMANLARIN MASUMİYETİ" FİLMİNİ PROTESTO ETTİLER

Şanlıurfa'da, Saadet Partisi (SP) İl Gençlik Kolları, Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) çekilen ve Hz.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2012 Cumartesi 18:11
SP'Lİ GENÇLER

Şanlıurfa'da, Saadet Partisi (Sp) İl Gençlik Kolları, Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) çekilen ve Hz. Muhammed ile İslam'a hakaret içeren 'Müslümanların Masumiyeti' adlı filmi protesto etti.

Tüm dünyada Müslümanların tepkisine neden olan, Hz. Muhammedve İslam dinine hakaret içeren ABDyapımı 'Müslümanların Masumiyeti' adlı film, Sp İl Gençlik Kolları tarafından protesto edildi. Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde toplanan 70 kişilik grup, üzerlerinde, 'Kahrolsun Amerika', 'Biz Müslüman'ız', 'Terörist Amerika'dır', 'Zalimler için yaşasın cehennem', 'Bu ne cüret?', 'Yaşanan kaosun sorumlusu Amerika'dır', 'Deden bile söndüremedi İslam'ın nurunu! Sen mi söndüreceksin Ebu Cehilin torunu?', 'İslamofobi'ye hayır' yazılı döviz taşıyıp, tekbir getirerek, ABD veİsrail'e tepki gösterdi.

"Başbakanın film ile ilgili yaptığı yüzeysel açıklama tamamen renksizdir. Başbakan, ABD Büyükelçisinin öldürülmesini kınarken, İslam'a ve Peygamberimize hakaret içerin film ve bu çirkin filmin yapımcılarını tek kelime ile de olsa kınamaktan adeta imtina etmiştir."

Filmin İslam'ı savaş dini olarak tanıtıp, Müslümanlara açıkça hakaret ettiğini belirten Şipak, "Yıllardır sürdürülen diyalog çalışmaları, İslam'a ve Peygamberine yapılan saygısızlığı azaltmadığını göstermiştir. Aksine artmaktadır. Son olarak İstanbul'da yapılan 'Diyalog Çalıştayı' bunun en önemli kanıtı olmuştur. Çalıştaya çok sayıda diyalogcu, Hristiyan ve Yahudi din adamı katıldı. Buna karşılık Hz. Peygamber filmi aynı günlerde gösterime sokuldu. Hristiyan ve Yahudi dünyası her gün bir yeni skandallara imza atmaktadır. Camilerde içkili balolar veriliyor. Peygambere, Müslümanlara karşı utanç duvarları örülüyor. Sünnet yasaklanıyor ve Arakan'da olduğu gibi Müslümanlar katliama uğruyor" diye konuştu.

Polisin yoğun güvenlik önlemi altında yapılan basın açıklamasında kadın ve erkeklerin ayrı durduğu grup sık sık 'Kahrolsun Amerika, İsrail', 'Müslüman uyuma Peygamberine sahip çık', 'Peygambere uzanan eller kırılsın', 'Amerika şaşırma sabrımızı taşırma' sloganlarını attı. Grup basın açıklamasından sonra dağıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık