Ana Sayfa Urfa Haberleri SPOR TESİSLERİ KARAKÖPRÜ GENÇLİĞİNE HAYAT VERİYOR

SPOR TESİSLERİ KARAKÖPRÜ GENÇLİĞİNE HAYAT VERİYOR

Karaköprü Belediyesi hizmete sunduğu sporsal tesisler sayesinde ilçe adeta spor kenti olma yolunda.

Giriş Tarihi: 4 Ağustos 2014 Pazartesi 09:52
SPOR TESİSLERİ KARAKÖPRÜ GENÇLİĞİNE HAYAT VERİYOR

İlçede hayata geçirilen önemli projelerden biri olan özellikle de çocukları, gençleri sporla buluşturan semt sahaları, spor kompleksleri ve spor tesisleri sayesinde yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve kendilerini geliştirmeleri için büyük imkân sağlıyor.

Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Karaköprü Belediyesi olarak spora büyük önem verdiklerini, genç yeteneklerin yetiştirilmesinin önemli bir kazanım olduğunu,  gençlerin böylesine kaliteli spor komplekslerinde kendilerini geliştirmelerinin geleceğimizi güzelleştireceğini belirtti.

Her yıl geleneksel olarak organize edilen futbol yaz okullarının çok sayıda başvurunun yapıldığı ve binlerce öğrencinin spor yapmak için tercih ettiği Karaköprü Belediyesi yaz spor okulları yoğun ilgiyle karşılaşıyor.Tatil döneminde yeteneklerini geliştirerek ve paylaşarak geçiren gençler, birbirleriyle yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kurarak yaz okulları sayesinde tatillerini verimli bir şekilde, spor yaparak ve öğrenerek geçiriyorlar.

Karaköprü Belediyesi tarafından İlçede hizmete sunulan birçok spor tesisten biri olan Faruk Çelik Spor Kompleksinde seyirci tribünleri, sporcular için soyunma odaları, sentetik çim saha, koşu parkurları, duşlar, hakemler için odalardan oluşan tesiste gençler ve çocuklar sunulan imkânlardan faydalanarak spor yapmaktadır. Yaz spor okulu ile amaç gençlerde ve çocuklarda spor bilincini ve öz güveni geliştirmek öğrencilere takım ruhu aşılamak, paylaşım, dostluk ve sevgi gibi kişisel gelişime katkıda bulunmak amaçlanmaktadır.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star