Ana Sayfa Urfa Haberleri Sspe Hastası Çocuğunu Valiliğe Bırakmak İstedi

Sspe Hastası Çocuğunu Valiliğe Bırakmak İstedi

Şanlıurfa’da, SSPE hastası 18 yaşındaki Cihan Kaya’nın babası Sadık Kaya, çocuğunun gözlerinin önünde erimesine tahammül edemediğini ve ilaç masraflarını karşılayamadığını belirterek, tekerlekli sandalye üzerinde getirdiği oğlunu valiliğe bırakmak istedi.

Giriş Tarihi: 26 Eylül 2013 Perşembe 12:37
Sspe Hastası Çocuğunu Valiliğe Bırakmak İstedi

Sadık Kaya, 8 yıldır SSPE hastası olan oğlu Cihan Kaya'nın sağlık giderlerini karşılayamadığı ve gözlerinin önünde erimesine dayanamadığı için oğlunu tekerlekli sandalyeyle Şanlıurfa Valilik binası önüne getirdi. Çocuğunun 8 yıl önce bozuk aşı yüzünden yatalak kaldığını öne süren baba Sadık Kaya, "Bunun sorumlusu kim? Çocuğun her gün gözümüzün önünde eriyip gidiyor. Hangi vicdan buna dayanır? Sizin evladınız olsa dayanır mısınız? Bize yardım edin. Çocuğumu devlet bu hale getirdi. Bende onu devlet kapısına bırakmaya getirdim" dedi.

Çocuğuna ilaç almakta sıkıntı yaşadığını belirterek, valilik önünde bırakmak isteyen Sadık Kaya'ya polisler müdahale etti. Kaya ve yakınları, daha sonra 2 vali yardımcısı ile görüştürüldü. Vali yardımcıları tarafından her türlü desteğin yapılacağı sözünün ardından Kaya ailesi, evlerine gönderildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star