Ana Sayfa Urfa Haberleri STAR'DAN BAKAN ÇELİK'E AĞIR ELEŞTİRİ

STAR'DAN BAKAN ÇELİK'E AĞIR ELEŞTİRİ

Star Gazetesi'nde yer alan bir haberde, Bakan Faruk Çelik hakkında, SGK İstanbul eski İl Müdürü Ramazan Yıldız’ın döneminde el altından satılan 180 kamyon hurda kağıt skandalı ile ilgili olarak ağır eleştiri yapıldı.

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2014 Pazartesi 04:52
STAR'DAN BAKAN ÇELİK'E AĞIR ELEŞTİRİ

İşte Star Gazetesi'nde yer alan o haber:

Paralel yapı’ya yakınlığıyla bilinen SGK İstanbul eski İl Müdürü Ramazan Yıldız’ın döneminde el altından satılan 180 kamyon hurda kağıt skandalında soruşturma süreci kaplumbağa hızıyla ilerlerken Bakan Çelik de sessizliğini koruyor.

Eski yönetim döneminde SGK İstanbul Müdürlüğü’nde yaşanan ‘kayıp kamyon’ skandalında inceleme süreci ‘kaplumbağa hızında’ ilerlerken, bu süreçte bakanlık da sessiz kaldı. Haberin STAR’da yayınlandığı 5 Şubat’ta SGK yaptığı “Araştırma sürüyor. Sona yaklaştık” açıklamasıyla olayı geçiştirirken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ten de bir açıklama gelmedi. Özellikle Çalışma Bakanlığı ve SGK çevrelerinde gündemden düşmeyen skandalın duyulmasının üzerinden 5 gün geçmesine rağmen Bakanlık’ça kamuoyuna bu konuda bilgilendirici bir açıklama yapılmaması dikkat çekiyor.

Paralel yapıya yakınlığıyla bilinen eski SGK İstanbul İl Başkanı Ramazan Yıldız ve genel müdür yardımcıları Mehmet Kara, Mehmet Yiğitbaşı ve Ersin Umdu’nun döneminde sadece tespit edilebilen 180 kamyon dolusu hurda kağıt ve bilgisayar el altından ihalesiz satıldı. Bu durum STAR’ın elde ettiği ve konuyla ilgili İstanbul İl Müdürlüğü’nce hazırlanan ve 11 Temmuz’da SGK Başkanlığı’na gönderilen resmi yazıya da yansıdı. Bu resmi yazıya dayanarak 5 Şubat’ta  “SGK’nın kayıp kamyonları paralelel yapıya para taşıdı” başlığıyla haber yapan STAR, daha sonra birçok bilgiye daha ulaştı.

Defterler kaybedildi

SGK müfettişlerine verilen 8 klasör dolusu dosyadaki bilgilere göre Ramazan Yıldız’ın dönemindeki depo defteleri bulunamadı. Çünkü defterler, ihalesiz olarak depolardan satılan kağıtların ne kadar olduğunu gösterdiği için görev değişimi öncesi genel müdür yardımcıları tarafından denetim bahanesiyle tek tek toplandı. Bir daha da yerine konulmadı. Ancak STAR, depolardaki güvenlik görevlilerinin tuttuğu ve müfettişlere de verilen ‘akıl defterleri’ndeki kamyon listesini yayınlayarak yolsuzluğun boyutlarını gözler önüne serdi.

 

 

 

kaynak: stargazete.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık