Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞTB yeni yerinin tapusunu Vali Güvenç'ten aldı

ŞTB yeni yerinin tapusunu Vali Güvenç'ten aldı

Şanlıurfa Ticaret Borsası (ŞTB) yeni yapacakları hizmet binasının tapusunu Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'ten aldı.

Giriş Tarihi: 1 Mart 2012 Perşembe 10:12
ŞTB yeni yerinin tapusunu Vali Güvenç'ten aldı
Şanlıurfa Ticaret Borsası (ŞTB) yeni yapacakları hizmet binasının tapusunu Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'ten aldı.
Valilikte düzenlenen törene Vali Güvenç, ŞTB Başkanı Mehmet Kaya ve yönetim kurulu üyeleri ile İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu katıldı.
Burada konuşan Vali Güvenç, STK'lara ve meslek odalarına verdikleri öneme değinerek şunları kaydetti:
''Göreve başladıktan sonra değerli Borsa Başkanımız, Özel İdare'nin mülkiyetinde olan arsaya bir borsa binası yapmak istediklerini bu konuda kendisine destek verilmesini arzu etti. Gerekli görüşmeleri yaptık ve bugün bunu neticelendirdik. Borsa Başkanımız da inşallah en kısa zamanda oraya bir temel atarak Şanlıurfa'ya yakışır bir borsa hizmet binasını borsaya hediye edecek. Yönetim kurulu üyelerini başkanın şahsında kutluyorum, şimdiye kadar yaptıkları hizmetler için de teşekkür ediyorum.''
ŞTB Başkanı Kaya ise Vali Güvenç'in göreve başlamasının ardından hizmet binasına ihtiyaç duyduklarını aktardıklarını anlatarak, şöyle konuştu:
''Sanayici ve tüccarımıza hizmet etmek için fiziki olarak borsa binasının, toplantı salonlarının, diğer salonlarımızın eksikliklerinden bahsettik. 3 yıldır bununla ilgili çalışma yapıyorduk. Çözülemez gibi bir türlü başarıya varamıyorduk. Sayın Valimize bunu izah ettim. Şahsına burada yönetim kurulu ve borsam adına teşekkür ediyorum. Sayın Valimiz kendi binasını yapıyormuş gibi o kadar çaba sarf etti ki çok hızlı bir şekilde bize bu yerle ilgili arsayı tahsis ettiler. Biz de sayın Valimize hizmet edeceğimize söz verdik, bir ay içerisinde de inşallah temelimizi atacağız. Sözümüzde duracağız sayın Valimizin her zaman desteklerini bekleyeceğiz.''
İl Özel İdaresi'nden ŞTB'ye devredilen Şanlıurfaspor tesisleri yanındaki arsaya, ŞTB tarafından yeni hizmet binası inşa edilecek.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık