Ana Sayfa Urfa Haberleri STK İnsani yardım platformundan Suriyeli mülteciler için gıda kampanyası

STK İnsani yardım platformundan Suriyeli mülteciler için gıda kampanyası

STK İnsani yardım platformundan “Suriyeli mültecilere 2 paket gıda ve 1 paket temizlik malzemesi 3000 ekmek kampanyası” platform,92 TIR Yardımı Suriye’nin 15 bölgesine,30 TIR Yardım malzemesini ise Şanlıurfa'da yardım dağıttı.

Giriş Tarihi: 12 Temmuz 2013 Cuma 08:17
STK İnsani yardım platformundan Suriyeli mülteciler için gıda kampanyası

Şanlıurfa STK İnsani yardım platformu, Ramazan hazırlıklarını tamamladı. Platform, Şanlıurfa ilinde yaşayan Suriyelilere  2 paket gıda ,1 paket temizlik malzemesi ve 3000 aileye ekmek verecek.

Konu ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Platform Başkanı Osman Gerem,

“Şimdiye kadar 92 TIR Yardım Suriye’nin 15 bölgesine gönderdik.  30 TIR Yardım malzemesi de Şanlıurfa içerisinde bulunan Suriyeli ailelere  dağıtık.

Tarih boyunca her zaman mazlumların yanında olan Şanlıurfalı  hemşerilerimiz ,yanı başımızda yaşanan savaşta mağdur olmuş , Muhacir olarak  Şanlıurfa’ya sığınmış mazlum  Suriyeli kardeşlerimize,  kardeşliğin gereği olarak  bu güne kadar çeşitli gıda, giyim ,temizlik malzemeleri vererek görevlerini yerine getirmişlerdir.

Şanlıurfalı hemşerilerimizin, Ramazan ayında da ,Suriyeli din kardeşlerimizi  sofralarına  ortak edeceklerine kanaatimiz tamdır.

Ramazan ayında boyunca, her aileye sıcak ekmeğin yanında iftar sofralarına, sıcak yemek dee bulunması için ,her aileye 2 paket gıda 1 paket temizlik malzemesi vereceğiz.

Hayırsever, vatandaşlarımız  ,Hasan paşa camii önünde ve Şanlıurfa Belediyesi önünde bulunan stantlardan makbuz karşılığında 1 ailenin ekmek bedeli 60 TL , 1 paket gıda bedeli 60 TL olarak yardım yapabilirler”.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık