Ana Sayfa Urfa Haberleri STK’lar Birlik Olmalı

STK’lar Birlik Olmalı

Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mehmet Altun, Aktif Eğitimciler Sendikası Şanlıurfa Şubesi’ni ziyaret ederek sendika başkanı Veysel Öncel ile görüştü.

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2013 Çarşamba 12:50
STK’lar Birlik Olmalı

Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mehmet Altun, kısa bir süre önce faaliyete geçen Aktif Eğitimciler Sendikası Şanlıurfa Şubesi’ni ziyaret ederek sendika başkanı Veysel Öncel ile görüştü.

Ziyaretinde Şanlıurfa’nın eğitim alanında çok yol kat etmesi gerektiğini belirten Bakkallar Odası Başkanı Altun, eğitim alanında örgütlenmelerin demokrasi açısından da önemli olduğuna değindi.

Sendikanın 51 temsilcilikten sonra ilk şubesini Şanlıurfa'ya açtığını belirten Şube Başkanı Öncel ise, “Sendikamız büyük hedeflere küçük fakat samimi adımlarla yürüyecektir. Şahsi arzuların yerine millî ruh ve millî düşüncenin; egonun yerine diğergamlık ve kolektif şuurun geçeceği, birbirini tanımayan fertlerin, kendileri gibi kimselerin varlıklarını hissedeceği ve hemen herkesin ictimaî bir varlık olduğunu yeniden duyup yaşayacağı dönem için birleştirici ve yumuşatıcı bir harç olarak çalışmayı amaçlıyoruz. Bu anlamda da Urfa’daki tüm STK’larla birlikte hareket etmeyi ve özellikle eğitim alanındaki sorunları aşmayı planlıyoruz” dedi.

STK’ların sürekli olarak birlikte hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Bakkallar Odası Başkanı Mehmet ALTUN sohbetin ilerleyen anlarında, “Bilindiği gibi Şanlıurfa’mızda birçok sorun var. Bizler bu sorunlara STK’lar olarak ortak bir şekilde eleştiri sunabilir ve yanlışlığı gösterebilirsek sonuçlarına çok daha hızlı ulaşırız. Ben gerek eğitimci gerek esnaf gerekse diğer tüm sendika ve odaların STK adı altında memleket yararına olacak tüm konularda birlikte hareket etmesini istiyor ve bu anlamda tüm STK’ları ziyaret ederek istişarelerde bulunuyorum” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star