Ana Sayfa Urfa Haberleri STK’LAR URFA’YI UNUTTU, SURİYELİLERİN SORUNLARINI ELE ALIYOR

STK’LAR URFA’YI UNUTTU, SURİYELİLERİN SORUNLARINI ELE ALIYOR

Şanlıurfa ‘da faaliyet gösteren yaklaşık 30 sivil toplum kuruluşu tarafından oluşturulan Şanlıurfa Sivil Toplum İzleme Platformu üyeleri kentin sorunları ele almak yerine ne yazık ki Suriyelilerin sorunlarını Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ile görüştüler.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2014 Salı 16:56
STK’LAR URFA’YI UNUTTU, SURİYELİLERİN SORUNLARINI ELE ALIYOR

  Valilik toplantı salonundaki toplantıya katılan üyeler tespit ettikleri taleplerini Vali Küçük’le paylaştılar. Özellikle Gıda İhtisas Sanayi kurulması üzerinde fikir birliğine varılan toplantıda kısa adı ŞUTİM olan Şanlıurfa Ticaret Merkezine gelerek çalışmak isteyen Suriyelilerin durumu görüşüldü.

 

Toplantıda ayrıca; Organize Sanayi Bölgesinde misafirler için konaklama tesisi kurulması ve Çukobirlik binası için arsa tahsisi konuları ele alındı. Talepleri dinleyen Vali Küçük ise, talepleri not aldığını ve yasalar çerçevesinde talepler konusunda yardımcı olacaklarını kaydetti.

 

Toplantıya Vali İzzettin Küçük’ün yanı sıra; Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa Sebze ve Meyve Komisyoncuları Dernek Başkanı Faruk Akbaş ve platform üyeleri katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık