Ana Sayfa Urfa Haberleri Stk'lara Valilik Şoku

Stk'lara Valilik Şoku

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde STK'ların ortak girişimi ile cumartesi günü saat 17.00'de düzenlenecek olan miting, Şanlıurfa valisi Celaletin Güveç'in özel genelgesi ile iptal edildi.

Giriş Tarihi: 17 Ağustos 2013 Cumartesi 10:48
Stk'lara Valilik Şoku

Mısır ve Suriye de yaşanan insanlık dramına karşı Türkiye'nin her yerinde yapılan gösteri ve miting çalışmaları yapılırken Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'in çıkardığı özel genelgesi yüzünden Akçakale'deki miting iptal edildi.

Vali Güvenç'in çıkardığı genelgede, "Şanlıurfa Valiliği 489 sayı 01.08.2013 tarihli kararı gereği 2911 sayılı toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanunu 17. Maddesinde belirtilen yetkileri kullanarak sınır ilçelerinde vatandaşın güvenliği gerekçesiyle basın açıklamaları, miting, çadır kurma, stant açma, etkinlikler, geçici olarak yasaklanmıştır" denildi.

İlçede görev yapan sivil toplum kuruluşları yaklaşık bir haftadır yaptığı çalışmalar Vali Güvenç'in 1 Temmuzda çıkardığı gösteri ve toplu yürüyüş genelgesinde belirtilen sınır ilçelerinde yapılmayacağı belirtildi.

Vali güvenç'in çıkardığı bu genelgeyle Akçakale'de yapılacak olan miting güvenlik gerekçesiyle bütün STK temsilcilerinin ortak kararıyla iptal edildiği açıklandı.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star