Ana Sayfa Urfa Haberleri STK'lardan Çözüm Sürecine Destek

STK'lardan Çözüm Sürecine Destek

Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyeleri, Cuma namazı çıkışında açıklama yaparak çözüm sürecine destek olduklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2013 Cumartesi 10:36
STK'lardan Çözüm Sürecine Destek

Şanlıurfa'da, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturdukları 'Sivil Toplum Kuruluşları Platformu' üyeleri, Cuma namazı çıkışında ortak bir açıklama yaparak çözüm sürecine ve akil adamlar hareketine destek olduklarını bildirdi.

Balıklıgöl'de bulunan Dergah Camii'nde kılınan cuma namazının ardından cami avlusunda toplanan platform üyesi yaklaşık 300 kişilik kalabalık, çözüm sürecine ve akil adamlar heyetine destek verdiklerini duyurdu. Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adına konuşan Ruha-Der Başkanı Murat Müjdeci, son günlerde yaşanan gelişmelerin sevindirici olduğunu söyledi. Müjdeci, "30 yıldır devam eden 40 bin vatandaşımızın hayatına mal olan çatışma ortamında; toplumsal barışımızı ve 500 milyar dolarlık ekonomik gücümüzü kaybettik. Bin yıllık birlikteliği olan bu bilge toplumda barış ve selamet içinde yaşayabiliriz. Farklılıkları tehlike olarak algılayan, ötekileştiren ve düşmanlaştıran zihniyet bu toplumda, yıllardır çatışmaların ve huzursuzlukların kaynağı olmuştur. Bu anlamda birlikte yaşanabilir bir toplum üzerinde uzlaşma ve barış yapma zamanı gelmiştir" dedi.

Basın açıklaması sırasında kalabalığın zaman zaman; 'Müslüman uyuma kardeşine sahip çık' ve 'Savaşanın kazananı, barışın kaybedeni olmaz' sloganı attığı duyuldu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık