Şanlıurfa

Ana Sayfa Urfa Haberleri STK’LARDAN SÜLEYMAN ŞAH TALEBİ!

STK’LARDAN SÜLEYMAN ŞAH TALEBİ!

Şanlıurfa’da, 30 sivil toplum örgütü, Süleyman Şah’ın eşi ile oğlunun türbelerinin Eşme’ye taşınmasını önerdi. STK’lar, gerekli tüm maliyetleri de üstleneceklerini belirtti.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2015 Salı 19:28
STK’LARDAN SÜLEYMAN ŞAH TALEBİ!

STK’lardan ilginç Süleyman Şah talebi. Şanlıurfa’da 30 STK, Süleyman Şah’ın eşi ve oğlunun Söğüt’teki türbelerinin Süleyman Şah Türbesi’nin yapıldığı Eşme’ye taşınması önerisinde bulundu.

 Son günlerde sosyal medya üzerinden yapılan “Süleyman Şah Türbesi Söğüt’e taşınsın” yorumlarına tepki gösteren STK’lar, sosyal medyadaki talebin tam tersini önerdi. Halep’e bağlı Karakozak köyün sınırlarındaki Türkiye topraklarından alınarak Türkiye’ye getirilen Süleyman Şah naaşının geçici olarak tutulduğu sınır karakolunun bulunduğu bölgeye giden 30 STK, burada bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamayı yapan Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu üyesi Faruk Akbaş “Son günlerde sosyal medya üzerinden Süleyman Şah Türbesinin Süleyman Şah’ın oğlu Ertuğrul Gazi ve hanımı Hayme ananın kabirlerinin bulunduğu Söğüt’e taşınması ile ilgili yorumlar bizi üzmüştür üzmüştür” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star