Ana Sayfa Urfa Haberleri SUÇU BAŞARILI OLARAK ÇALIŞMAK MI?

SUÇU BAŞARILI OLARAK ÇALIŞMAK MI?

Haber:Tahir COŞANDAL Şanlıurfa'lı Hemşerilerimizi başarılı bürokratlara sahip çıkmaya davet ediyoruz. Hastanelerimizin Çakır dönemi ve sonrasını iyi bilen kadirşinast Şanlıurfa'lılar bu hizmetleri değerlendireceği kanaatindeyiz. Ki, SSK Baştabi Fakıbaba'yı Belediye Başkanı yaparak ödülendirdiğini çok iyi biliyoruz.

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2011 Çarşamba 16:19
SUÇU BAŞARILI OLARAK ÇALIŞMAK MI?
Devlet Hastanesinin başarılı, Baştabibi Ahmet İdris ÇAKIR'ın tayininin Balıkesir'e çıkması Şanlıurfa'da şok etkisi yaptı. Trabzonlu olan Başhekim Çakır, Şanlıurfa Araştırma Hastanesine Sivas Devlet hastanesi baştabipliğinden gelmişti. Baştabip, Ahmet İdris ÇAKIR 'ın tayininin Balıkesir'e çıkması Şanlıurfalılar arasında üzüntü yarattı.

 

 

ÇAKIR "NELER YAPTI"

Hastaneye başvuran hasta sayısı giderek arttı. Modern cihazlarlarla hastane donatıldı, mali bütçesinde yüzde yüzlük artış yaparak hizmet noktasında hastaneye parasız bırakmadı. Bununla yetinmeyen Başhekim Çakır, birçok cihazı da ilçe hastanelerine bağışlayarak ilçe hastanelerindeki eksiklikleri de giderdi.

Başhekim Çakır, Hastanenin Kalite çalışmalarına ve hasta haklarına büyük önem verdi. Başhekim Çakır, Başlangıçta 43 olan aktif hizmet veren poliklinik sayısı 93e çıkardı. Hemodiyaliz ünitesinde her hasta için lcd televizyon alındı, hastanede, internet üzerinden ve sms ile randevu sistemi başlattı. Onkoloji hastalarına hizmet vermek üzere kimyasal tedavi ünitesini açtı. Hastalarımızın polikliniklerimizde sıkıntı yaşamaması için yeterli sayıda bekleme koltukları aldırdı. Polikliniklerde hasta mahremiyetinin sağlanması ve daha verimli hizmet için mobilyalar yeniledi. Misafirhane klimalı olarak inşa edilip halkımızın hizmetine sundu. Hasta yakınları için kapalı ve açık mekân yaptı.

 Hastane kardiyoloji kliniğine 2 adet yüksek çözünürlüklü ekokardiyografi cihazı alınmasını sağladı. Hastanemiz ameliyathanesine kalp damar cerrahisi ameliyatları için yeni kalp-akciğer pompası aldırdı.

Acil laboratuarı ile acil servis ve yoğun bakımlar arasında numune transferi için pnömatik sistem kurulmasını sağladı. Acil serviste monitörlü gözlem odaları hizmet vermeye başlanmasını sağladı. Hastanemiz poliklinikler girişine kayıt için kıosk cihazları koydurarak hastaların zaman kaybını önledi. Hastalarımız polikliniklerdeki hekimlerimizi ve nöbetçi eczaneleri görebilmeleri için hastane girişlerine lcd televizyonlar koydurdu. Hastanemize yüksek teknolojiye sahip taş kırma (eswl) cihazı alınarak çocuk hastalar dahil tüm hastalara etkin hizmet verilmeye başlanmasını sağladı. Hastanemiz mikrobiyoloji laboratuarında real-time pcr tekniği ile hbv-dna ve hcv-rna testleri çalışılmaya başlanmasını sağladı.

Sağlık kurulu kayıt birimine dijital kamera sistemi kurularak hastalarımızın vesikalık fotoğraf getirme mecburiyeti ortadan kaldırıldı, hastanemizin hasta hakları birimi yeniledi, ketem (kanserde erken teşhis, tarama ve eğitim merkezi) hizmete girdi, hastanemiz arşivi kompakt dosya dolapları alınarak yeniledi, personel yemekhanesi genişletilerek modern hale getirdi ve kapasitesi iki katına çıkardı, mesai takibi için kart okuyucu cihazlar kullanılmaya başladı, görüntüleme hizmetlerinde iyileştirme çalışmaları ile mesai saatleri dışında da hizmet verilerek randevu süreleri kısalttı, mavi kod uygulaması uzman ekibimizle uygulanmaya başlandı, daha kaliteli ve hızlı görüntü verebilen 16 kesitli multislice tomografi cihazı aldı, ercp ünitesi kurularak ameliyatsız safra yollarındaki taşların çıkarılması işlemi hastanemizde yapılır hale getirildi. Hizmeti vatandaşımızın ayağına götürmek amacıyla kurulan Devteşti semt polikliniğimiz açılmasını sağladı, otopark probleminin ortadan kaldırılması için 5.500 m2lik alan personel otoparkı olarak düzenlenip hizmete sundu, hastanemizde nükleer tıp (sintigrafi) ünitesi kurdu, ameliyathanemize yeni skopi cihazı alınarak hizmete sunuldu, hastanemiz ile Harran Üniversitesi arasında yapılan anjiyografi hizmet alımı sözleşmesi Türkiye'de bir ilk gerçekleştirdi, teknik hizmet alımı ile teknik arıza ve problemlere kısa zamanda müdahale edilerek çözüme kavuşturulması ve tasarruf edilmesi sağladı, yatan hasta refakatçilerimizin daha rahat bir ortamda konaklaması için refakatçi koltukları aldı, dâhiliye yoğun bakım servisimiz yenilenerek 2. Basamaktan 3. Basamak seviyesine çıkardı, 18 yataklı koroner yoğun bakım ünitemiz 1. Basamak iken yapılan çalışmalar ile 2. Basamak seviyesine çıkarılarak hizmete devam etmekte, kantin ve çay ocağı, misafirhane yanındaki yeni yerinde hasta, hasta yakınları ve personelimizin hizmetine açıldı, yataklı servislerimize her hasta odasına lcd televizyon aldı, yatan hastalarımız için yeni fizik tedavi cihazları alınarak yatan hasta fizik tedavi ünitesi hizmet vermeye başladı, hastanemiz radyoloji biriminde dijital görüntüleme ile (dr-cr-pacs) hizmet verilmeye başlandı, personelimiz için dinlenme alanları oluşturuldu. Medikal oksijen üretim sistemi kurularak ortam havasından medikal oksijen üretimi ile hastanemize yıllık 600.000 tl üzerinde tasarruf sağlanması amaçlandı, hastanemiz bahçesine çelik kontrüksiyon ve ahşap kaplamalı kamelyalar yaptırılarak vatandaşlarımıza dinlenme alanları oluşturdu, seyyar diyaliz cihazı alımı yapılarak yoğun bakımda yatan hastalarımıza yatağında diyaliz hizmeti sunmaya başlanmasını sağladı. Hemodiyaliz ünitesinde hizmet alan hastalarımıza kahvaltı servis hizmeti verilmeye başlanmasını sağladı. Merkez köyler dâhil olmak üzere hastalarımız evlerinden alınarak tekrar evlerine bırakılmasını sağladı.

Tabii bu hizmetleri yaparken Baştabip yardımcıları ve hastane personelinin de katkılarını göz ardı edemeyiz.

Baştabiplik çalışmaları sırasında bacağından bıçaklanan Baştabip Çakır'a bu hizmetlerinden sonra sahip çıkmayacak mıyız?

Seyircimi kalacağız? Çakır  yaptığı açıklamada: "Şanlıurfa'mıza ve şahsıma hangisi hayırlı ise onun olmasını istiyorum. Ben, Şanlıurfa'yı ve Şanlıurfalıları çok sevdim. Elimden gelen tüm hizmetleri vermeye çalıştım,çalışıyorum" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star