Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞUKAD’DAN GİRİŞİMCİLİK KURSU

ŞUKAD’DAN GİRİŞİMCİLİK KURSU

Şanlıurfa Kadınlarını Kalkındırma Derneği ile KOSGEB arasında imzalanan protokolle, AGİED derneği tarafından 60 girişimciye, girişimcilik kursu verilecek.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2012 Perşembe 08:21
ŞUKAD’DAN GİRİŞİMCİLİK KURSU

Kısa adı ŞUKAD olan, Şanlıurfa Kadınlarını Kalkındırma Derneği ile KOSGEB arasında imzalanan protokolle kendi işini kurmak isteyen 60 girişimciye Anadolu Girişimcileri İşbirliği ve Eğitimcileri Derneği (AGİED) tarafından girişimcilik kursu verilecek.


Şanlıurfa Kadınlarını Kalkındırma Derneği Başkanı Vildan Polat ve KOSGEB Müdürü İdris Erkeksoy arasında imzalanan Protokolle 1 Kasım 2012’de başlanacak olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminden toplamda 60 kişi faydalanacak.ŞUKAD tarafından 1 Kasım 20012 tarihinde verilecek olan girişimcilik eğitimi merkezi Şanlıurfa’da olan Anadolu Girişimcileri İşbirliği ve Eğitimcileri Derneği (AGİED)’nin eğitim merkezinde AGİED’in eğitmenleri tarafından verilecek.


Söz konusu kursla ilgili protokolü KOSGEB Şanlıurfa İl Müdürü İdris Erkeksoy yaptığı açıklamada kurum olarak girişimcilerin yanında olduklarını söyledi. İdris Erkeksoy “ Bizim kurum olarak buradaki tüm çalışanlarımızla bütün gayretimiz kendi işini kurmak isteyen, mevcut işini büyütmek isteyen küçük ve orta ölçekli işletmelerimizle, girişimcilerimize ekonomik destek sağlamaktır. Şanlıurfa’da bazı sivil toplum kuruluşlarının bu yönde bir gayret içerisine girip kurslar düzenlemesi bizleri son derece memnun etmektedir.


Bu nokta da böyle bir kurs için bize müracaat eden Şanlıurfa Kadınlarını Kalkındırma Derneği Başkanı Vildan Polat hanfendiye çabalarından dolayı tebrik ediyorum. Umarız düzenlenecek bu ve bundan sonraki kurslarda gerçek girişimcilerin faydalanması için gerekli hassasiyet gösterilir. Gerçek girişimciler faydalanır. Kursa katılacak girişimcilerle şimdiden başarı dileklerimi sunuyorum” dedi.

 

ŞUKAD Başkanı Vildan Polat ise:

Şanlıurfa Kadınları Kalkındırma Derneği(ŞUKAD) olarak girişimcilik konusunda kadınlarımızın ufkunu açmak ve onlara destek olmak amacıyla AGİED derneği ile ortak olarak girişimcilik eğitimi başlatmak için KOSGEP ile protokol imzaladık. Bu eğitim sonucunda kendine güvenen girişimci bayanlarımızın Urfamıza kazandırabilmek için pozitif ayrımcılık hedefli bu tür çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.


Girişimcilere kurs verecek olan Anadolu Girişimcileri İşbirliği ve Eğitimcileri Derneği (AGİED) Başkanı Mehmet İnat söz konusu kursla ilgili olarak:

“Şanlıurfa Kadınları Kalkındırma Derneği’nin bu girişimi umarız başka sivil toplum kuruluşlarına da örnek olur. Biz Anadolu Girişimcileri İşbirliği ve Eğitimcileri Derneği (AGİED) olarak ŞUKAD ve KOSGEB arasında imzalanan bu protokolle inanıyoruz ki vereceğimiz kurs sonunda eğitim alan ve kendi işini kurmak isteyen kadınlarımıza bir nebze de olsa hep birlikte pozitif ayrımcılık noktasında bir katı sununmanın mutluluğunu yaşayacağız. Kursa iştirak edecek olan girişimcilerimize şimdiden AGİED olarak başarılar diliyoruz.” dedi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık