Ana Sayfa Urfa Haberleri Sukay Fiyasko mu?

Sukay Fiyasko mu?

Geçtiğimiz günlerde yapımı tamamlanan GAP Vadisinde 58 Bin metrekarelik bir alana sahip olan GAP SUKAY Projesi atıl durumda mı?

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2016 Çarşamba 00:21
Sukay Fiyasko mu?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentsel gelişim ve  sosyal hayatın her alanında refah düzeyini üst seviyelere çıkarmak amacıyla 58 Bin metrekarelik bir alana inşaa edilen GAP SUKAY Projesi tamamlandığı halde halk faydalanamıyor.

Açılışı geçtiğimiz günlerde yapılan GAP SUKAY projesi açılışı yapıldığı halde, şimdilerde resmen bomboş ve hiç bir faaliyet yok.

Büyükşehir Belediyesi tarafından, içerisinde 35 bin metrekarelik gölet ve yaklaşık 5 bin metrekarelik ada ile ada çevresindeki yeşil alan ve spor alanlarından oluşan GAP SUKAY tesisine giden vatandaşlar adeta şok yaşıyor.

 

Belediye yetkilileri tarafından içerisinde, restoranlar, kafeteryalar, teleferik, açık kapalı yüzme havuzları, aqua park, biyolojik gölet, at çiftliği, golf sahası, temalı bahçeler,çocuk oyun ve oturma alanları, ülkeler mutfağı, koşu parkuru, etkinlik meydanları, su oyunlu havuzlar, atletizm parkuru, tenis kortları,okçuluk ve Paintball sahası gibi sosyal amaçlı kullanım alanlarının tümünü içerisinde bulundurdurdğu lanse edilmesine rağmen. 

GAP SUKAY tesislerinde resmen in cin top oynuyor. Hiç bir birimi aktif olmayan tesiste sadece girişte bir bekçi bulunuyor. 

Tesise gelen vatandaşlar, ne kafeteryaların, ne sukay sisteminin çalışamdığını görüp hayal kırıklığı ile geri dönüyor.

Tesise gelen vatandaşlar "Dünyanın parasının harcandığı tesisin açılışı yapıldığı halde işletmeye açılmamış olması Büyükşehir Belediyemize yakışacak bir durum değildir."

"Madem işletilmeyecekti neden bu devasa marasf yapıldı" şeklinde yorumlar yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, tesisin en kısa sürede işletmeye açılacağını beyan etse de tesisin işletmeye açılmamış olması tesisi hergün ziyaret eden yürlerce vatandaşlar arasında tepki ile karşılandı.

Tesiste hiç bir birim çalışmazken bazı vatandaşların bunu fırsat bilip, sukay göletinde yüzdükleri görüldü.

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star