Ana Sayfa Urfa Haberleri Sulama Kanalları Temizleniyor

Sulama Kanalları Temizleniyor

Şanlıurfa'da, havaların ısınmasıyla başlamasıyla birlikte ekili araziye su verilebilmesi için DSİ ekipleri, tıkanma ihtimaline karşı sulama kanallarını temizlemeye başladı.

Giriş Tarihi: 20 Mart 2013 Çarşamba 11:01
Sulama Kanalları Temizleniyor

Şanlıurfa'da, havaların ısınmasıyla başlamasıyla birlikte ekili araziye su verilebilmesi için DSİ ekipleri, tıkanma ihtimaline karşı sulama kanallarını temizlemeye başladı. Tonlarca çöp ve çamurun boşaltıldığı sulama kanallarına ilerleyen günlerde su verileceği bildirildi.

GAP projesinin hayata geçmesiyle birlikte tarımsal faaliyetlerinin arttığı Şanlıurfa'da, havaların ısınmasıyla birlikte DSİ'ye ait sulama kanaları iş makineleriyle temizlenmeye başlandı. Verimli tarım arazilerine sahipŞanlıurfa'da; bir aksilik olmaması için Harran Ovası'ndaki 560 bin hektar araziye su taşıyan kanallar, DSİ iş makineleri tarafından temizleniyor. Sulama mevsiminde kanalların tıkanmasının önlenmesi amacıyla yapılan çalışmalar sırasında; sulama kanallarından tonlarca çöp ve çamur çıkarıldı. Hafta sonuna kadar temizleme çalışmalarının süreceği ve ardından kanallara su verileceği kaydedildi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık