Ana Sayfa Urfa Haberleri Süleyman Şah Türbesi tamamlandı

Süleyman Şah Türbesi tamamlandı

Giriş Tarihi: 13 Mart 2015 Cuma 11:33
Süleyman Şah Türbesi tamamlandı

Süleyman Şah türbesinin yapımı tamamlandı. Büyükşehir belediye Başkanı Celalettin Güvenç, yapımı büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan Süleyman Şah Türbesi'nin bulunduğu alanda incelemelerde bulundu.

Başkan Güvenç ilk olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şah Fırat Operasyonu'nun ardından 3. Hudut Alayı 3. Hudut Taburu 8. Hudut Bölük Komutanlığı'na gelerek burada oluşturulan geçici türbeyi ziyaret etti.

Güvenç daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından yol, otopark, çevre düzenlenmesi ile su ve kanalizasyon sistemini tamamlanan Süleyman Şah Türbesi'nin bulunduğu alana gitti, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Güvenç, alandaki ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada manevi değeri yüksek ecdat yadigarının başarılı bir operasyonla Türkiye'ye getirildiğini anımsattı. Türbede devam eden alt, üst yapı, çevre düzenlemesi ve yol çalışmasının Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını belirterek şunları kaydetti:

"Büyükşehir Belediyesi olarak buraya 2 kilometre beton yolun yapımı ve peyzaj çalışmasını tamamladık. Büyükşehir Belediyesi personeline teşekkür ediyorum. 10 gün gibi kısa bir sürede buranın bütün alt ve üst yapısını bitirdik. Hayırlı olsun . Bundan sonra vatandaşlarımız daha rahat Süleyman Şah Türbesi'ni ziyaret edebilecekler. Üzerinde durduğumuz toprak artık hukuken bizim toprağımızdır."

Başkan Güvenç, olumsuz hava koşullarına rağmen büyükşehir personelinin özverili bir şekilde çalıştığını vurgulayarak emeği geçen herkese teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık