Ana Sayfa Dünya SUR İLÇESİNİN TAMAMI YASAKLANDI

SUR İLÇESİNİN TAMAMI YASAKLANDI

Yoğun çatışmaların yaşandığı Sur’da sokağa çıkma yasağı ilan edilen mahalle sayısı 15’e yükseldi. Böylece Sur’da sokağa çıkma yasağının olmadığı mahalle kalmadı.

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2016 Çarşamba 04:09
SUR İLÇESİNİN TAMAMI YASAKLANDI

Diyarbakır’ın Merkez’e bağlı Sur ilçesindeki sokağa çıkma yasağı uygulamasına 4 mahalle daha dahil edildi.

Sur Kaymakamlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi

“Kamu düzeninin sağlanması, sokak aralarındaki barikatların kaldırılması hendeklerin kapatılması ve kurulan bombalı düzeneklerin imhası çalışmaları esnasında sivil vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini temin etmek için Suriçi’nde bulunan Camii Kebir, Camii Nebi, İskenderpaşa ve Melikahmet mahallelerinde bugün saat 00.00 itibari ile ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın söz konusu yasağa riayet etmeleri kendi can ve güvenliklerinin temin edilmesi adına önem arz etmektedir.”

15 mahallede yasak

Suriçi’ndeki Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş Mahallelerinde ve Gazi Caddesi’nde 2 Aralık’ta ilan edilen yasağa 11 Aralık’ta 17 saatliğine ara verildi. Gazi Caddesi’nde yasak 30 Aralık’tasona ererken, altı mahallede yasak devam etti.

27 Ocak’ta Abdaldede, Alipaşa, Lalebey, Süleyman Nazif ve Ziya Gökalp Mahalleleri ile Melikahmet Caddesinde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Son yasakla Sur’un 15 mahallesinde de sokağa çıkma yasağı oldu. KAYNAK: İMCTV.COM

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık