Ana Sayfa Siyaset Süreci Soğukkanlılıkla Değerlendirmeliyiz

Süreci Soğukkanlılıkla Değerlendirmeliyiz

Hafta sonunda yaşanan komutanların istifası, terör saldırıları ve diğer siyasi, askeri olaylarla yeni bir sürece giren Türkiye’de taşlar yerinden oynamaya başladı.

Giriş Tarihi: 2 Ağustos 2011 Salı 23:16
Süreci Soğukkanlılıkla Değerlendirmeliyiz
(GAPHA) Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkan Vekili Osman Baysal “Bu süreci soğukkanlılıkla takip edip soğukkanlı bir şekilde değerlendirmemiz gerektiğini vurguladı.

 

Geçtiğimiz cumartesi günü yaşanan komutanların istifasıyla yeni bir sürece giren Türkiye’de taşlar yerinden oynamaya devam ediyor. Albay Dursun Çiçek’in, ''İnternet andıcı gerçek bir belgedir'' dediği yargılanma sürecinde ve Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının vaktinden önce emekliliklerini istemeleri, dolaylı olarak siyasete müdahale ettiler şeklinde yorumlanmakta ve yaşanan terör saldırıları da huzur ortamını bozuyor. Tüm bu gelişmeler dünya basınının da yakın takibinde, önemli yazar ve yorumcular, demokratikleşme sürecinin hızlandığı yönünde görüş bildiriyorsa da toplum huzur ortamının bozulmasını istemiyor. Konuyla ilgili bir değerlendirmede Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Osman Baysal’dan geldi. Baysal “Bu süreci soğukkanlılıkla takip edip soğukkanlı bir şekilde değerlendirmeliyiz” dedi.

 

ŞUTSO Başkan Vekili Osman Baysal açıklamalarına şöyle devam etti: “ Ülkemizde yaşanan bu gelişmeler elbette ki çok önemli gelişmelerdir. Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının vaktinden önce emekliliklerini istemeleri, ''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' davasının 22'inci duruşmasında savunma yapan tutuklu sanık Kurmay Albay Dursun Çiçek’in, ''İnternet andıcı gerçek bir belgedir'' dediği duruşma süreci ve Ayrıca yaşanan terör olayları birçok gelişmeye gebe durumlardır. Yaşanan bu süreci soğukkanlılıkla takip edip soğukkanlı bir şekilde değerlendirmeliyiz, tedbirlerimiz alıp provakatif eylemlerden uzak durmalı, duyarlı ve dikkatli olmalıyız. Hiç kimse toplumun huzurunu bozamayacaktır” dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star