Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Güncel ŞURED'den Ankara Çıkarması

ŞURED'den Ankara Çıkarması

Şanlıurfa Profesyonel Turist Rehberleri Derneği ŞURED Başkanı Kamil Türkmen ve beraberindeki stk temsilcileri ile Ankara'da gezi ve temaslarda bulundu

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2012 Pazar 19:44
ŞURED'den Ankara Çıkarması
Şanlıurfa Profesyonel Turist Rehberleri Derneği ŞURED Başkanı Kamil Türkmen

ve beraberindeki TUREB üyesi kuruluşlar ile diğer meslek örgütlerinin temsilcileriyle beraber Ankara da bir dizi çalışma ziyaretleri yaptı.

Bu kapsamında Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, ı makamında ziyaret eden rehberler M.S.Bakanı Yılmaz’a hayırlı olsun temennisiyle beraber yeni çıkarılacak rehberlik yasa taslağı hakkında  destek istediler.Bakan Yılmaz heyeti kapıya kadar yolcu etti.

Kültür ve Turizm Bakan yardımcısı Abdurrahman ARICI’yıda makamında ziyaret ederek hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Bu  arada TUREB İcra Kurulu Üyesi ve ŞURED başkanı Kamil TÜRKMEN Halepli bahçede yapılması düşünülen  mozaik müzesi için mutlaka bu bölgede yapılması gerektiğini ayrıca arkeoparkında zaten planda mevcut olduğunu söyleyerek  bu projenin Şanlıurfa için çok önem arz ettiğini  her ikisini de istediklerini bildirdi.

Heyet daha sonra Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Doç. Dr Ahmet Arı, Genel Müdür Yrd. Nusret Tutan’ı da ziyaret ederek kaçak rehberliğin önlenmesi amacıyla yapılmakta olan denetimlerin daha da sıklaştırılmasının gereği dile getirilerek,  meslektaşlarımıza acenteler tarafından yevmiye ödenmesi konusunda yaşanan sıkıntılara da çözüm beklediklerini belirttiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Baro Başkanı Tüysüz’ün ilk mesajı bakın ne oldu?

Baro Başkanı Tüysüz’ün ilk mesajı bakın ne oldu?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık