Ana Sayfa Urfa Haberleri Ş.URFA PİAZZA'DAN YENİLİK " KIŞ BAHÇESİNDE AÇIK HAVA KEYFİ"‏

Ş.URFA PİAZZA'DAN YENİLİK " KIŞ BAHÇESİNDE AÇIK HAVA KEYFİ"‏

İnşaat sırasında çevreci bir yaklaşımla korunan yıllanmış ağaçlar alışveriş merkezine renk katıyor

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2013 Pazar 14:23
Ş.URFA PİAZZA'DAN YENİLİK

Hizmete açıldığı 10 Ekim 2013 tarihinden itibaren bölgenin buluşma noktası olan Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin peyzajı tamamlanan bahçeleri ve terasları ziyaretçilerine temiz hava, bol oksijen ve yemyeşil manzara eşliğinde dinlenme keyfi yaşatıyor. İnşaat sırasında çevreci bir yaklaşımla korunan yıllanmış ağaçlar alışveriş merkezine renk katıyor.  Kahve Durağı ve Özsüt’ün bahçesini oluşturan iç bahçede aileler keyifle sohbet ederken, çocuklar koşup oynayarak çocukluğun tadını çıkarıyor.

Yurdun birçok köşesinde çetin kış koşulları etkisini sürdürürken, coğrafi konumu ve buna bağlı olarak ılıman iklime sahip olması nedeniyle Aralık ayında bile açık havada oturulabilen Şanlıurfa’da kış güneşinin tadını çıkarmak isteyenler PiazzaAVM’ye adeta akın ediyor. Piazza,  gün ışığını AVM’nin  içine yansıtan göz alıcı mimarisiyle geniş ve ferah bir ortamda alışveriş ve eğlence imkanı sunuyor..

 

Bahçeler ve teraslar

 

Piazza’nın lezzet durakları arasında yer alan giriş kattaki Mado, Özsüt, Simit Sarayı ve Kahve Durağı’nın göz alıcı mimarisine ayrı bir değer katan bahçelerin yanı sıra ikinci kattaki teraslarda da açık havanın keyfini yaşamak mümkün.

Rönesans Yönetim A.Ş Genel Müdürü Süha Günel, alışveriş merkezinin mimarisinde de  kent dokusunu yansıtılmasına özen gösterildiğini söyledi.  Günel,  kentteki mozaik desenlerinden esinlenen mimarların, alışveriş Merkezi’nin girişindeki taş döşemeler ve tavandan sarkan 3 boyutlu ahşaplarda "mozaik" desenlerine yer verdikleri belirtti.

 

Buram buram Şanlıurfa

 

Tarihi Urfa evlerinin kapılarında kullanılan renklerin de  AVM içerisindeki kolonlarda "taç" şeklinde kendini gösterdiğini anlatan Genel Müdür Günel, ‘’Urfa'ya özgü taş evlerden esinlenilerek alışveriş merkezi içerisinde taş kaplama "cepheler" oluşturan mimarlarımız,  iç mimari tasarımların tamamında kentin dokusunu yansıtmaya özen gösterdiler’’ dedi.

Avlunun tasarımı ve aydınlatmasında ise  Balıklı Göl'den esinlenildiğini ifada eden Günel, ‘’Kullanılan tüm malzemeler (ahşaplar, kumaşlar, kaplamalar vs.) Avrupa yangın standartlarına uygun sertifikası olanlardan seçildi. Ayrıca,  Urfa Piazza için 15'in üzerinde farklı tipte özel aydınlatma armatürü tasarlandı ve imal ettirildi’’ diye konuştu.

 

Buram buram Şanlıurfa

Genel Müdür Günel, Türkiye genelinde Rönesans imzasını taşıyan 11 alışveriş merkezi bulunduğunu belirterek, ‘’Bunların önemli bir bölümünün ortak özelliğinin ise gün ışığının AVM içerisine yansıtılarak, ferah ve sağlıklı bir ortamın oluşturulması olduğunu’’ sözlerine ekledi.

Haber -Görüntü: Mustafa Çiçek

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık