Ana Sayfa Dünya Suriye Akademisyenleri Urfa'da

Suriye Akademisyenleri Urfa'da

Haber:Tahir COŞANDAL Suriye Halep ve Humus Üniversitesi Tarih Bölümü Dekan ve Hocaları Şanlıurfa'ya Hayran kaldılar.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2011 Pazar 13:20
Suriye Akademisyenleri Urfa'da
Humus Üniversitesinden, Prf. Abdurahman Al bitar, Halep Üniversitesi Tarih bölümü Hukuk Fakültesi Dekanı pr. Sevah Ahmet , Edebiyat Fakültesi Dekanı yrd. ,Tarih bölüm başkanı Yaşar Ağa, Tarih bölümü hocası Adnan Mamo ve Hocalardan oluşan grup ,  Kilis Üniversitesinden  Yrd Doç. Dr.Mehmet Kabarcık'ın rehberliğinde Şanlıurfa'yı gezdi.

Gezi hakkında açıklamada bulunan Kabarcık, " Suriye ve Türkiye arasında Üniversiteler arası çalışmalarımız oluyor. Bu konuda öğrenci ve Hoca değişimi yapıyoruz.  Bölümlerin gelişmesi için çalışmalar yapıyoruz. Türk Tarihi arşiv çalışmasını Suriye'de ,Suriye Tarih çalışmasını Suriyeli hocalar Türkiye'de yapıyor.

Hocalarımız Kilisde panele katıldıktan sonra ,Şanlıurfa'yı ziyaret etmeye karar verdik geldik .iyiki gelmişiz. Hocalarımız çok memnun oldu."dedi.

Konuşmacı , Suriye Edebiyat Fakültesi Türk Dili veEdebiyatı Hocası Dr.Muhamet Mustafa "Şanlıurfa'ya hayran kaldığını ,Kardeşlik ilişkilerinin artırılması için bu tür ziyaretlerin devam etmesi gerektiğini söyledi.

Kör Olan Hoca'yı Dekanın Havayı tenefüs etsen yeter diyerek nezaretinde getirmesi ve her türlü hizmetine yardımcı olması dikkat çekti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star